Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone se s platformou pro mladé #jetovtobě letos zaměřuje na povolání budoucnosti

23. srpna 2018

Myšlenka, která stojí za realizací kampaně Future job v rámci platformy #jetovtobě, vychází z průzkumu společnosti Dell. Z toho vyšlo, že až 85 % pracovních pozic, které budou existovat v roce 2030, dnes ještě ani neexistují. Vodafone se rozhodl ukázat možný vývoj pracovního trhu. Přizval si k tomu čtveřici ambasadorů a Bena Cristovao.

Právě ambasadoři projektu #jetovtobě se stanou těmi odborníky, kteří budou povolání budoucnosti „školit” v rámci výzev a workshopů. Je to skupina mladých lidí, kteří patří ke špičkám ve svém oboru. Několik z nich se umístilo i v prestižním žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes. Ti mají najít mladé lidi se zájmem o “nová povolání” pomocí výzev a umožnit jim si tyto profese vyzkoušet v praxi.

Pohni prstem a zachraň lidský život

První výzvu projektu Vodafone #jetovtobě startuje Jan Mittner, nejlepší český závodník s drony a majitel týmu Rotorama. Ten spolu se třemi vybranými kandidáty bude ve spolupráci s Vodní záchrannou službou ČČK hledat způsob, jak drony využít k záchraně lidských životů.

Projekt Vodafone #jetovtobě jsem se rozhodl podpořit, protože se mi líbí celková myšlenka i konkrétní zaměření na pozitivní využití dronů. Rád říkám, že FPV drony poskytují lidem bezprecedentní volnost pohybu prostorem. Využití pro záchrannou službu je pak vizí, jak lze tuto technologii v blízké budoucnosti prakticky uplatnit,” vypráví Jan Mittner.

Technologie a móda se propojí, jako nikdy v historii

V druhé výzvě dostanou prostor milovníci módy, kteří budou mít možnost vytvořit nadčasovou kolekci, která bude využívat technologické novinky s populární módní návrhářkou, Ivou Burketovou. Iva se dostala na vrchol české módní scény především díky své značce ODIVI. Společný výsledek ambasadorky a jejich svěřenců bude představen v rámci nejprestižnější módní akce v ČR - Mercedes-Benz Prague Fashion Week. 

Mistři světa hledají profi gamery

To, že hraní onlinových her není jen zábava pro děti, je vidět už několik let. Gaming je aktuálně nejrychleji rostoucí sportovní odvětví. Profesionální hráči jsou již zaměstnáváni v mezinárodních týmech, jejich platy raketově rostou, jsou to skutečné celebrity mezi mladými. Zároveň se připravují jako sportovci - mají trenéry koordinace, kondice atd. Český tým eSuba od roku 2004 získal 1 452 medailových umístění na turnajích po celém světě včetně 2 titulů mistrů světa a bude ve třetí výzvě učit, co znamená být profi gamer na nejvyšší úrovni.

Zelenina na Marsu? Jak na to, prozradí Jan Lukačevič

Jan Lukačevič je vědec spolupracující s NASA. Jan dá dohromady tým mladých vědců, kteří budou pěstovat zeleninu takovým způsobem, který se přibližuje vizím zemědělství na Marsu. Až zeleninu s pomocí svých znalostí a nejmodernějších technologií vypěstují, zpracují ji podle originálních receptů a budou ji prodávat v pop-up obchodě jako «jídlo z Marsu». Jan Lukačevič je totiž také skvělý kuchař!