Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone podporuje legální software

18. července 2012

Vodafone jako první velká společnost v České republice získala certifikaci ISO 19770-1, určenou pro standardizaci IT procesů v libovolně velké organizaci. Držení certifikace Software Asset Management potvrzuje, že jsou ve firmě zavedeny procesy pro efektivní a legální využívání softwaru.

„Přihlášení k této normě ukazuje, že jako firma dbáme na vysoké etické standardy a máme náš software pod kontrolou. Odpovědné podnikání a jeho principy jsou pro nás součástí každodenního byznysu,“ říká Eva Tělecká, senior manažerka, která má ve Vodafonu na starost informační technologie.

Procesy pro efektivní a legální využívání softwaru firma Vodafone postupně nasazovala od roku 2008. Certifikace proběhla u certifikační autority TCert, na samotnou certifikaci Vodafone připravovala firma WBI. Norma je úzce spojena s procesy ITIL, což je soubor postupů, které umožňují plánovat a zkvalitňovat využití informačních technologií.