Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone nabídne solární nabíječku vlastní značky

05. listopadu 2009

Vodafone dnes jako první operátor na trhu zařazuje do své nabídky vlastní outdoorovou solární nabíječku. S ní lze pohodlně dobít mobil i v přírodě. Vodafone tím přispívá k plnění v svého závazku snížit do roku 2020 emise CO2 o polovinu. „Nabíječka při dobíjení mobilního telefonu pomocí sluneční energie neuvolní do ovzduší ani gram CO2,“ uvádí Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti ve Vodafonu a dodává: “Solární nabíječka je praktický outdoorový společník na cesty, ať už na toulkách po exotických zemích nebo při zdolávání zasněžených hřebenů Jeseníků.“ Po umístění solární nabíječky pod přímé sluneční paprsky na cca 3 hodiny umožní dobít mobilní telefon až na 15minutový hovor nebo na 2 dny v režimu příjmu.

Vodafone dnes jako první operátor na trhu zařazuje do své nabídky vlastní outdoorovou solární nabíječku. S ní lze pohodlně dobít mobil i v přírodě. Vodafone tím přispívá k plnění v svého závazku snížit do roku 2020 emise CO2 o polovinu.

„Nabíječka při dobíjení mobilního telefonu pomocí sluneční energie neuvolní do ovzduší ani gram CO2,“ uvádí Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti ve Vodafonu a dodává: “Solární nabíječka je praktický outdoorový společník na cesty, ať už na toulkách po exotických zemích nebo při zdolávání zasněžených hřebenů Jeseníků.“

Po umístění solární nabíječky pod přímé sluneční paprsky na cca 3 hodiny umožní dobít mobilní telefon až na 15minutový hovor nebo na 2 dny v režimu příjmu.

Solární nabíječka Mono-V za 499 Kč včetně DPH ve svém kompaktním designu ukrývá solární článek určený k dobíjení vestavěné Li-Ion baterie, která vydrží nabitá několik měsíců a umožní částečně dobít mobilní telefon stisknutím jednoho tlačítka. V první fázi je solární nabíječka nabízena na 10 značkových prodejnách Vodafonu po celé ČR a je možné ji koupit i přes Vodafone prodej na 800 777 777.

Solární nabíječka přispívá k plnění závazku Vodafonu snížit do roku 2020 emise CO2 o polovinu. Dalšími opatřeními, kterými se Vodafone Česká republika snaží dostát svému závazku zredukovat emise oxidu uhlíku o 615 tisíc tun ročně, jsou:

  • Snižování energetické náročnosti sítě
  • Nákup Zelené energie skupiny ČEZ
  • Ekologická přeprava zásilek s Go Green programem DHL
  • Využívání firemních vozů s hybridním pohonem, které jsou šetrnější k životnímu prostředí
  • Motivace zákazníků, aby místo papírových vyúčtování využívali elektronická (za každého zákazníka služby Po Svém vysadí strom na Šumavě a v Beskydech)
  • Spolupráce s dodavateli technologie i software na vývoji energeticky šetrnějších zařízení
  • Nabídka ekologických produktů pro zákazníky

Více informací najdete na http://www.vodafone.cz/eshop/akcni_nabidky/solarni_nabijecka.htm