Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone je hlavním partnerem IoT Fóra

20. října 2015

Vodafone se stal hlavním partnerem akce IoT Fórum, jediné konference o Internet of Things (IoT) v České republice. Přednášet zde bude Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve společnosti Vodafone. Zaměří se nejen na IoT, ale i Machine-to-Machine (M2M). V poskytování služeb na poli M2M je totiž Vodafone celosvětovým lídrem. Potvrdil to v srpnu Gartner´s Magic Quadrant. Coby poskytovatel s největší globální sítí na světě představil Vodafone výsledky svého M2M Adoption Barometru.

Vodafone propojuje globálně pomocí M2M své zákazníky již přes 20 let. Mezi řešení, která jsou zahrnuta do M2M a IoT, patří například aplikace pro chytré měření v průmyslu, propojení aut a správa vozového parku, ale třeba i hlídání stád dobytka nebo telemedicínské aplikace.

Svou pozici v kvadrantu lídrů podle Gartner studie obhájil Vodafone i letos. „M2M je rychle rostoucí a vysoce konkurenční trh. Velice si vážíme tohoto ocenění, které reflektuje rozsah a působnost naší sítě spolu s odhodlaností a nasazením, které přinášíme našim zákazníkům,“ řekl Erik Brenneis, ředitel M2M ve Vodafone Group. 

Přínos na poli M2M a IoT dokazuje Vodafone také účastí na nadcházející konferenci. Na konferenci se podílí Vodafone nejen partnersky, ale také zde v roli řečníků vystoupí několik jeho zástupců, například Marc Sauter, ředitel M2M sales pro střední Evropu ve Vodafonu zde bude mít roli klíčového řečníka. Konference s názvem IoT Fórum se uskuteční 22. října 2015 v Praze. Očekáváme, že zazní témata jako je řešení pro firemní flotilu, ale také další novinky jako Smart Cities či ePokladna. K dispozici bude i Demo Zóna, ve které bude možné některá řešení i osobně vyzkoušet.

Co se týká M2M technologií, analytici v České Republice předpovídají v blízké budoucnosti další prudký nárůst. A to nejen v počtu jejich využití, ale také v rozsahu služeb, které budou jednotliví poskytovatelé nabízet. Podle Analysis Mason můžeme na českém trhu očekávat meziroční růst M2M o 17 %. To odpovídá i predikci růstu v Evropě, která předpovídá 19%.

Vodafone M2M Adoption Barometer 2015

Coby lídr trhu spolupracuje Vodafone s Machina Research – přední světovou technologickou výzkumnou společností – a připravuje každoročně M2M Adoption Barometer, který pomáhá odhalovat trendy a vývoj M2M řešení po celém světě. V Barometru za rok 2015 se Vodafone dotazoval 650 manažerů po celém světě na jejich zkušenosti s M2M a jejich budoucí plány v oblasti M2M.

Z průzkumu mimo jiné vyplynul trend velkého nárůstu používání machine-to-machine, a to až o 23 %. Celkem 37 % všech dotazovaných organizací uvedlo, že očekávají implementaci M2M do dvou let. V průzkumu dále 59 % zákazníků uvádí významnou návratnost investice do M2M.

O konferenci se dozvíte více zde: http://iotforum.cz/ 

Vodafone M2M Adoption Barometer

Gartner´s Megic Quadrant