Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone dá za staré mobily unikátní šperky z elektroodpadu

24. února 2010

Každý, kdo od 8. března odevzdá v jakékoliv prodejně Vodafonu vysloužilý mobil, dostane originální šperk z recyklovaného elektroodpadu. Limitovanou edici 2 120 kusů z kolekce Trash Made určenou exkluzivně pro Vodafone vytvořila společnost REMA Systém. Vodafone navíc nově do každé zásilky s telefonem vkládá recyklační obálku, v níž mu lidé mohou zdarma zasílat vysloužilé mobily a příslušenství. „Možnost vrátit vysloužilý mobil na našich prodejnách nabízíme již šest let.

Každý, kdo od 8. března odevzdá v jakékoliv prodejně Vodafonu vysloužilý mobil, dostane originální šperk z recyklovaného elektroodpadu. Limitovanou edici 2 120 kusů z kolekce Trash Made určenou exkluzivně pro Vodafone vytvořila společnost REMA Systém. Vodafone navíc nově do každé zásilky s telefonem vkládá recyklační obálku, v níž mu lidé mohou zdarma zasílat vysloužilé mobily a příslušenství.

„Možnost vrátit vysloužilý mobil na našich prodejnách nabízíme již šest let. Za tu dobu se roční počet odevzdaných mobilů zvýšil dvacetinásobně,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Vodafone podporuje recyklaci starých přístrojů pravidelnou osvětou. V rámci loňské kampaně například odměnil každého, kdo starý mobil na prodejnu odevzdal, DVD s unikátním ekologickým filmem HOME.

Letos mohou lidé na prodejnách Vodafone za vysloužilý mobil získat jeden ze dvou originálních šperků z kolekce Trash Made. Na výběr je přívěsek ve tvaru sovy a brož ve tvaru kočičky. Oba šperky jsou vyrobeny z desek plošných spojů, které se používají ve většině elektropřístrojů, včetně mobilních telefonů. Základním materiálem je laminát ze skelné tkaniny. Zelenou barvu šperkům dodává maska z izolační vrstvy.

„Filozofií Trash Made je vyrábět vysoce kvalitní výrobky z hlediska designu i funkčnosti. Jsou navrženy tak, aby jejich výroba mohla probíhat způsobem příznivým pro životní prostředí,“ říká Lenka Drápalová, manažerka projektu z REMA Systému.

Akce Šperky za starý mobil platí od 8. března 2010 do vyčerpání zásob. Připraveno je celkem 2 120 kusů ve všech prodejnách Vodafonu po celé ČR.

Vodafone navíc bude standardně po celý rok přidávat do každé zásilky s telefonem recyklační obálku, ve které lidé mohou zdarma zaslat vysloužilé mobily a příslušenství přímo operátorovi. Ten se následně postará o jejich recyklaci.

Vodafone a společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost Vodafonu je založena na odpovědném přístupu ke společnosti a prostředí.

Vodafone investuje do obecně prospěšných projektů, realizuje férový marketing bez skrytých háčků, etický nákup s důrazem na ekologické a sociální chování dodavatele nebo recyklaci starých mobilních telefonů. Jako první firma v ČR se Vodafone veřejně zavázal snížit do roku 2020 emise CO2 na polovinu a věnoval veškerý prostor na svých dobíjecích kupónech pro propagaci dárcovských SMS zpráv. Díky spolupráci a podpoře studentů se podařilo uvést do provozu unikátní GSM/GPS navigační systém pro nevidomé. Program dobrovolnictví umožňuje zaměstnancům pracovat v neziskovém sektoru na náklady Vodafonu. Vlajkovou lodí společenské odpovědnosti je Nadace Vodafone Česká republika, která se zaměřuje na podporu dětí, mladých lidí a znevýhodněných sociálních skupin (grantové programy Vpoho a Vpohybu). Další grantový program Rok Jinak si klade za cíl propojit neziskový a komerční sektor, zatímco Zelený program míří na ekologické potřeby komunit. V roce 2007 byla Nadaci Vodafone udělena cena Via Bona za inovativní přístup k dárcovství, Vodafone se pak stal vítězem národního kola CSR European Award 2008 a v roce 2009 se stal vítězem kategorie Firma pracující ve prospěch komunity v rámci soutěže Top Filantrop.

www.vodafone.cz/odpovednost ; www.nadacevodafone.cz