Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone byl vyhodnocen jako společensky nejzodpovědnější firma na světě

27. října 2006

Mezinárodní agentura AccountAbility (http://www.accountabilityrating.com), která každoročně hodnotí míru společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem v poměru k jejich ziskům, vyhodnotila Vodafone Group jako společensky nejzodpovědnější firmu na světě za rok 2006. “Jsme rádi, že k dobrému renomé Vodafone Group v oblasti společenské odpovědnosti firem přispěly také aktivity a projekty Nadace Vodafone Česká republika”, říká Grahame Maher, generální ředitel Vodafonu ČR. “V tomto roce podpořila Nadace Vodafone ČR projekty zaměřené na podporu mladých lidí částkou více jak 14 miliónů korun.

Mezinárodní agentura AccountAbility (http://www.accountabilityrating.com), která každoročně hodnotí míru společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem v poměru k jejich ziskům, vyhodnotila Vodafone Group jako společensky nejzodpovědnější firmu na světě za rok 2006.

“Jsme rádi, že k dobrému renomé Vodafone Group v oblasti společenské odpovědnosti firem přispěly také aktivity a projekty Nadace Vodafone Česká republika”, říká Grahame Maher, generální ředitel Vodafonu ČR. “V tomto roce podpořila Nadace Vodafone ČR projekty zaměřené na podporu mladých lidí částkou více jak 14 miliónů korun. Společenskou odpovědnost a s ní související aktivity považujeme za standardní součást našeho působení na trhu”.

AccountAbility rating hodnotí 50 největších firem na světě (podle žebříčku sestavovaného časopisem Fortune Global) podle tří kritérií:

  • objemu prostředků, inestovaných do charitativních a společensky prospěšných projektů
  • zapojení zaměstnanců, vedení společnosti, zákazníků a dodavatelů do společensky prospěšných projektů firmy
  • integrace a management společensky prospěšných projektů v rámci celkové obchodní strategie firmy

Nadace Vodafone vznikla v dubnu 2006 jako nezávislá a státem registrovaná charitativní organizace. Nadace získává dotace jak od české pobočky Vodafonu tak i od Nadace Vodafone Group Foundation (VGF). VGF má na starosti globální koordinaci projektů, které realizují místní nadace v rámci mezinárodní sítě, a zároveň zprostředkovává příklady dobré praxe, uplatňované při investicích do široké škály sociálních projektů. www.nadacevodafone.com