Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone a AOPK ČR vysadí půl milionu stromů v chráněných krajinných oblastech

29. června 2010

Vodafone ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) vysadí jeden nový strom za každého zákazníka, který si aktivuje vyúčtování v elektronické podobě. Stromy budou vysázeny tam, kde to příroda nejvíce ocení – zejména v chráněných krajinných oblastech (CHKO) po celé České republice. Do poloviny příštího roku jsou partneři připraveni vysázet 500 000 stromů, zejména buků, dubů a jedlí. Tato iniciativa Vodafonu umožní AOPK ČR pokračovat v úsilí při zvýšení rozmanitosti porostů i v období redukce veřejných prostředků. Od března začal Vodafone nabízet většině zákazníků s tarifem pouze elektronickou fakturu.

Vodafone ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) vysadí jeden nový strom za každého zákazníka, který si aktivuje vyúčtování v elektronické podobě. Stromy budou vysázeny tam, kde to příroda nejvíce ocení – zejména v chráněných krajinných oblastech (CHKO) po celé České republice. Do poloviny příštího roku jsou partneři připraveni vysázet 500 000 stromů, zejména buků, dubů a jedlí. Tato iniciativa Vodafonu umožní AOPK ČR pokračovat v úsilí při zvýšení rozmanitosti porostů i v období redukce veřejných prostředků.

Od března začal Vodafone nabízet většině zákazníků s tarifem pouze elektronickou fakturu. Zákazníci, kteří potřebují nebo chtějí vyúčtování i v papírové podobě, si o zaslání faktury mohou bezplatně požádat. Za každého zákazníka, který se rozhodne šetřit přírodu a vystačí s fakturou elektronickou, vysadí Vodafone strom.

Výsadbu stromů zajistí AOPK ČR v sedmnácti CHKO a ve dvou krajích, kde bude sázet v lokalitách mimo CHKO. Novou výsadbou budou pokryty všechny kraje České republiky. Lokality pečlivě vybrané pro vysazování stromů byly v minulosti člověkem pozměněny tak, že dnes pozbývají dřívější pestrosti. Proto je třeba podpořit jejich přeměnu ve zdravější a pestřejší les. Sázeny budou proto takové druhy dřevin, které jsou v jednotlivých oblastech původní.

“Snažíme se chovat ohleduplně k přírodě, proto zákazníkům od března nabízíme primárně elektronické faktury. Společně tak ušetříme až 6 tun papíru měsíčně,” říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

“Díky společnému financování Vodafonu a AOPK ČR nebudou letos tak výrazně omezeny některé projekty zaměřené na zlepšení diverzity a ekologické stability našich lesů,” dodává František Pelc, ředitel AOPK ČR.

Další informace poskytnou:

Miroslav Čepický, tiskový mluvčí Vodafone - miroslav.cepicky@vodafone.com, 775 011 288
Jitka Kozubková, odd. práce s veřejností – jitka.kozubkova@nature.cz, tel: 724 223 295

Vodafone - www.vodafone.cz

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky – www.nature.cz

Bližší informace o výsadbě

V 1. fázi výsadby je Vodafone připraven vysadit 500 000 nových stromků v následujících CHKO a regionech:

Chráněná krajinná oblast Počet sazenic (ks)
Beskydy 107 000
Bílé karpaty 0
Blaník 0
Blanský les 3 000
Broumovsko 83 380
České středohoří 10 000
Český kras 0
Český les 1 500
Český ráj 10 000
Jeseníky 0
Jizerské hory 0
Kokořínsko 11 100
Křivoklátsko 5 350
Labské pískovce 0
Litovelské Pomoraví 2 300
Lužické hory 11 000
Moravský kras 4 000
Orlické hory 24 000
Pálava 0
Poodří 35 000
Slavkovský les 15 000
Třeboňsko 15 000
Žďárské vrchy 50 000
Železné hory 24 370
CELKEM 412 000
Kraj
Liberecký kraj 58 000
Karlovarský kraj 30 000
CELKEM 88 000
CELKOVÝ POČET SAZENIC 500 000