Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vibrations

07. března 2006

Unikátní taneční festival v ČR, na který si nemusíte kupovat lístky! Vibrations, jeden z největších indoor tanečních festivalů, přináší českým fanouškům elektronické hudby Vodafone. DJové zvučných jmen rozvibrují 31. března halu Rondo v Brně a 14. dubna Průmyslový palác v Praze. Už teď se můžete těšit na hvězdy jako Darren Emerson (bývalý člen Underworld), Kosheen DJs, Dave Angel, Above & Beyond, Eric Prydz, Andy Cato (Groove Armada), Tom Middleton, Scratch Perverts & Dynamite MC a mnohem více.

Unikátní taneční festival v ČR, na který si nemusíte kupovat lístky!

Vibrations, jeden z největších indoor tanečních festivalů, přináší českým fanouškům elektronické hudby Vodafone. DJové zvučných jmen rozvibrují 31. března halu Rondo v Brně a 14. dubna Průmyslový palác v Praze. Už teď se můžete těšit na hvězdy jako Darren Emerson (bývalý člen Underworld), Kosheen DJs, Dave Angel, Above & Beyond, Eric Prydz, Andy Cato (Groove Armada), Tom Middleton, Scratch Perverts & Dynamite MC a mnohem více...

HVĚZDY

Vibrations roztočí letošní sezónu tanečních festivalů ve velkém stylu:

31. března 2006
Brno, hala Rondo

Darren Emerson (ex-Underworld, UK)
Kosheen DJ set (UK)
Dave Angel (UK)
Above & Beyond (UK)
DJ Orbith (CZ) a další

14. dubna 2006
Praha, Průmyslový palác

Eric Prydz (SWE)
Andy Cato (Groove Armada, UK)
Tom Middleton (UK)
Scratch Perverts & Dynamite MC (UK)
Bauchklang (AT)
High Contrast (UK)
Butti 49 (NOR)
Rainer Trueby (DE) a další

VSTUPENKY

Zajímavé je, že na tento festival si nemusíte kupovat lístky! Od 8. března stačí kliknout na www.vibrations.cz, zaregistrovat se v sekci Vstupenky a vstup si zařídíte pomocí potvrzovací SMS (s výběrem lokality), na základě které dostanete do mobilu vstupní kód – vstupenku. Pak stačí na výzvu organizátora účast finálně potvrdit druhou SMS zprávou. Bude vás to tedy stát pouze 2 SMSky! (SMS á 3,- Kč s DPH)

Jelikož je počet vstupních kódů omezen, bude od 8. března možné zakoupit i klasické vstupenky, buďto v předprodeji přes Ticketpro za 177,- Kč (www.ticketpro.cz) nebo přímo na místě v den akce za 377,- Kč.

SOUTĚŽE

V rámci Vibrations proběhnou i dvě soutěže pro talentované hudebníky „Na vinyl!“a pro všechny kreativce „Crazy DJ“.

Do první soutěže, Na vinyl!, se můžou přihlásit (od 1. do 15. března 2006) všichni nadaní tvůrci elektronické hudby. Nejlepší skladbu pak vybere odborná porota a vítěz si kromě finanční odměny 20.000, - Kč odnese i 77 kusů vinylových desek se svou nahrávkou.

Dalším vítězem této soutěže je autor nahrávky, kterého skladbu použila veřejnost nejčastěji pro své klipy v druhé soutěži Crazy DJ. Vyhrává stejný počet vinylových desek (77) se svou nahrávkou a k tomu i mobilní telefon Sony Ericsson W550i.

Druhá soutěž, Crazy DJ (startující 16. března), je určená pro všechny kreativní lidi, kteří pomocí nabídky grafických prvků na webu a nahrávek ze soutěže Na vinyl!, vytvoří vlastní hudební klip. Vítěz, kterého vyberou zástupci Vodafonu, získá mobilní telefon Sony Ericsson W550i.

Informace o podmínkách soutěží najdete na www.vibrations.cz v sekci Soutěž.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Taneční vibrace pojedou celou noc! Vedle muziky jsou pro návštěvníky připraveny dárky a spousta atrakcí jako hairstyling, zábavné fotostudio, akrobatické a provazolezecké vystoupení. Pro dobití energie bude pro tanečníky k dispozici kvalitní chill-out a parádní barové osvěžení.

Vibrations bude opravdu jedním z největších indoor festivalů v ČR. V Brně očekáváme 5 tisíc návštěvníků, v Praze dokonce 15 tisíc nadšenců elektronické hudby.

Všechny potřebné informace o podmínkách vstupu na festival, programu, soutěžích a účinkujících najdete na www.vibrations.cz.

Dodatečné informace:

31. března 2006
Vibrations Brno, hala Rondo

Darren Emerson (exUnderworld, UK)
Kosheen Djs (UK)
Dave Angel (UK)
Above&Beyond (UK)
Dj Orbith (CZ)
Josef Sedloň (CZ)
Béla En. (CZ)

14. dubna 2006
Vibrations Praha, Průmyslový palác

1. stage - Vibrations
Southeast live! (CZ)
Tom Middleton (UK)
Eric Prydz ( SWE)
Andy Cato (Groove Armada, UK)
Cubik vs. Tvyks (CZ)
Rai (CZ)

2. stage - Eufórie
Meehay (CZ)
Bauchklang live! (AT)
Dj Koogi feat. Mc Lin Dee (CZ)
High Contrast (UK)
Scratch Perverts&Dynamite MC (UK)
Dj Voita vs. Kaplick (CZ)

3. stage – Čilichili Zóna
Stanzim (CZ)
Butti 49 Dj (NOR)
Rainer Trueby (DE)
Tall (CZ)
Diome (CZ)

INFORMACE K JEDNOTLIVÝM DJs

Kosheen Djs (UK) Tech/Electro House, Breakbeat

Zpěvačka Sian Evans a dvojice muzikantů, kteří si říkají Kosheen, ohromilo britské publikum na sklonku devadesátých let. Dovedně míchají houseové nálady s hypnotickými techno rytmy a výslednou směs občas koření zlámanými drum´n´bassovými beaty. BBC Radio 1 nechtělo pustit jejich debutový singl „Hide U“ z vysokých rotací, zatímco Kosheen hlásali své tech/electro houseové evangelium po celém světě. Totálně vyprodané pražské Roxy minulý rok, stejně jako 18 000 návštěvníků jejich vystoupení na festivalu Love Planet svědčí o tom, že Češi „svým“ Kosheen rozumějí, ba co víc, že je milují. Na Vibrations přijíždějí dva členové skupiny Kosheen v rolích DJs - Darren Beale vulgo Decoder a Markee Morrison aka Substance.

  • Ocenění Objev roku a Nejlepší singl roku ("Hide U") ve výročních cenách Drum 'n' Bass Awards 2001 britského magazínu The Knowledge
  • Album roku v amerických výročních cenách the DanceStar USA Awards 2002
  • Nejlepší koncert a Nejlepší singl (Hungry) – výroční velšské Welsh Music Awards 2002
  • Nejlepší breakbeatový projekt - výroční ceny Dancestar UK Awards 2002

Dave Angel (UK) Techno / Tech-Funk

Dave Angel je prostě hvězda globálního formátu, tahák největších světových tanečních festivalů a jedna z ikon techno scény. Však se o něm také říká, že kdykoli zahraje, zvýší tep planety o několik desítek bpm za vteřinu. Světové renomé si získal již remixem letitého hitu Eurythmics „Sweet Dreams“ a jeho albový debut „Tales of The Unexpected“ byl v Británii pátým nejlepším albem roku. V jeho nahrávkách uslyšíte spoustu jazzu, s kterým Angela spojuje především pořádná porce improvizace, jaké ve své hudbě holduje. A nesmíme zapomenout také na funk, který se u něj dere do popředí od druhé půlky devadesátých let. Tehdy se stává jedním z otců techfunku a dává rodícímu se stylu do vínku jeho bibli v podobě alba „Globetrotting“ – pamatujete na hitovky “Tokyo Stealth Fighter”, “This is Disco” nebo “Funk Music”?! Ačkoli je Dave Angel častým a oblíbeným hostem na dýcháncích českých techno milců, v Brně zahraje poprvé právě na Vibrations.

Above&Beyond (UK) Trance

Above & Beyond jsou nejčerstvějšími svěženkami britské taneční scény a všímá si jich stále víc také Amerika, kde bodovali ve výročních cenách Miami Winter Music Awards po boku takových Chemical Brothers, Scissor Sisters nebo Basement Jaxx. Above & Beyond jsou novým měřítkem kvality pro nastupující generaci tanečních hvězd, z nichž mnohým dávají prostor na svém labelu Anjunabeats. V tuto chvíli Above & Beyond usilovně pracují na svém albovém debutu ‘Tri-State’, které vychází v březnu 2006 a které si tedy návštěvníci Vibrations v Brně užijí takřka ve světové premiéře.

Darren Emerson (UK) Old-school electro / Deep house

DJ, producent, remixér a především legenda taneční scény – to vše je Darren Emerson, zakládající člen Underworld a člověk, který zásadním způsobem definoval (a definuje) podobu taneční hudby posledních patnácti let. Dětství strávil na „dietě“ z hip-hopu, breakdance a acidhouse, takže není divu, že svůj první dýdžejský set odehrál již ve čtrnácti letech. Když se v polovině devadesátých let připojil k do té doby nepříliš úspěšným Underworld, způsobilo to na taneční scéně malou revoluci a tracky „Cowgirl“, „Rez“, „Dark and Long“ a „Born Slippy“ se staly definitivními tanečními klasikami. Svoji sólovou kariéru odstartoval Emerson veleúspěšnou rezidencí v maximálně trendy londýnském klubu The End, na kterou navázal sérií dýdžejských setů s Erickem Morellem v proslulém klubu Patcha na Ibize. „Hraju na některých festivalech třeba pro deset tisíc lidí a je úplně jedno jestli hraju s MIDI nebo stojím za gramcema. Jediné o co mi v tu chvíli jde, je rozhýbat dav pod pódiem k šílenství. O tom to všechno je,“ říká Emerson. V Čechách hrál Emerson jako DJ v roce 2001 a 2002 a pokaždé to byla pro domácí fanoušky taneční scény událost číslo jedna.

Tom Middleton (UK) House / Breaks

Tom Middleton se umění dýdžejingu a samplingu vyučil u jednoho z géniů současné elektronické hudby Aphexe Twina. Na rezidenci ve veleúspěšné britské klubové noci Bugged Out!, navázal remixy pro celou řadu světových hvězd, pište si: Leftfield, Pulp, Lamb, Eddy Grant, Incognito, the Gotan Project, Fluke, Jamiroquai, Depeche Mode, All Saints, Ian Pooley, the Beloved, Goldfrapp, Röyksopp. Když u nás Middleton hrál v roce 2002 v rámci Bugged Out!, k prasknutí narvaní Roxy ho odmítala pustit od gramců a stejná situce se opakovala v roce 2003 na Open Air Field festivalu. Takže na Vibrations do třetice všeho dobrého!

Eric Prydz (SWE) House / Dance music

Švéd Eric Prydz vzal světové taneční žebříčky útokem v roce 2004 s hitovkou „Call On me“, která se na špičce britské singlové hitparády udržela celých pět týdnů. „Call On Me“ mu vynesla také ceny pro nejlepšího nováčka na taneční scéně a za nejlepší taneční video roku 2004. Eric Prydz se českým luhům a hájům dosud vyhýbal, takže pražské Vibrations budou jeho českou premiérou!

Andy Cato ( Groove Armada ) (UK) Grooves / House / Techno / Electro

Andy Cato a Tom Findlay jsou dvě strany téže mince jménem Groove Armada – veleúspěšné taneční kapely. Groove Armada byl nejdříve klub, který oba výtečníci založili v Londýně, Findlay hrál v obýváků funk a Cato v předpokoji bušil do tanečníků house. Od klubu už byl jenom krok k založení kapely, která se uvedla v roce 1997 hity jako „4 Tune Cookie" a "At the River“. Groove Armada stoupala strmě vzhůru a v roce 2000 si Andy a Tom odnesli z výročních Brit Awards cenu za nejlepší nováčky na taneční scéně a magazín Ministry označil jejich debut „Vertigo“ za nejlepší chillout album roku 2000. A nakonec informace pro šťouraly – v regulérní koncertní sestavě Groove Armady se Andy Cato ani Tom Findlay nevyskytují, takže pokud chcete vidět jeden z tvůrčích mozků Armady v akci, musíte právě na Vibrations!

Bauchklang (AT)

Sami se nazývají vocal-groove-project. Jejich hudba pokrývá široké spektrum stylů, od nadupaných groovů k uklidňujícímu ambientu. Ke svému experimentování využívají pop, reggae, dub, breakbeat nebo hip hop. Ve své hudbě nepoužívají žádné zvuky, pouze vlastní hlasy! V obsazení Alex Boec (basy), Andreas Fraenzl (zpěv a zvuky), Gerald Huber (beatbox, tlaky, vokály), Carl Schrumpf (činely, kotle a nejrychlejší perkuse vůbec), Pollard Berrier (zpěv a zvuky), Philip Sageder (vysoké frekvence) rozumějí pod pojmem "vocal" především možnost hledání a rozšiřování variací lidského hlasu jako univerzálního nástroje.

Po vydání debutového alba "Jamzero" v roce 2002, byli oceněni jako nejlepší rakouská skupina a nejlepší alternativní počin cenami Amadeus, rakouskou obdobou Grammy. Stali se jedním z nejvyhledávanějších live aktů na klubové scéně. Bauchklang mohou být bez obav charakterizováni jako avantgarda. Jejich výjimečnost spočívá v hlasové dovednosti a navíc v průkopnických cestách, na nichž pátrají jak těchto dovedností využít. Vytvořili vlastní hudební styl, který před tím neexistoval.

Scratch Perverts (Tony Vegas, Prime Cuts and Plus One) (UK) HipHop and battle DJing

Kultovní londýnské trio se specializuje především na hip-hop a battle DJing (v této oblasti skutečně vyhráli, co se dalo - DMC Team World Champion, ITF European Team Champion, ITF World Scratching Champion, Grandmaster Flash Award for Excellence atd.) Hudba Scratch Perverts dostává plně jménu svých interpretů, kteří na pódiu ždímají ze svých gramců maximální směs hip-hopu, jazzu, grimu, trip-hopu, dubu a kupy dalších stylů, podle toho, který vinyl se jim zrovna připlete do cesty. Sofistikovanost jejich hudby si v ničem nezadá s jazzovými giganty a z jejich živých setů sálá místy až rockový náboj, však také mezi své vzory uvádí The Neptunes, Dillinja, Red Hot Chilli Peppers nebo Aphex Twina.

Dynamite MC (UK)

Dynamite MC je jedním z nejnadějnějších MC na britské klubové scéně. Parťák Roniho Size v jeho živé kumpačce Reprazent, na sebe poprvé výrazněji upozornil na šéfově albu In the Mode v kouscích „Who Told You“ a „Dirty Beats“ – oba bodovaly v Top 20. Uváděl globální hitparádu Fresh 40, kde ho pravidelně poslouchalo 786 000 posluchačů po celém světě. Cena za nejlepší MC texty v cenění Accelerated Culture Awards 2004 dokazuje, že Dynamite MC ví o čem mluví a jeho fanoušci mu zatraceně dobře rozumí.

High Contrast (UK) Liquid Drum & Bass

High Contrast představuje sofistikovanou odnož současné britské drum´n´bassové scény se zřetelnými prvky funku, house a 2-stepu. Eponymní album High Society se ani ne dva roky po vydání stalo legendou, když ho magazín Knowledge nominoval mezi tři nejzásadnější jungleová alba posledních deseti let. Však si také po jeho vydání odnesl Lincoln Barett (neboli šedá eminence High Contrast) z výročního cenění Accelerated Culture Awards ceny pro Dj, producenta, album a track roku!

Rainer Trueby (DE) future jazz, funky beats, jazzy house, brazil, boogie tunes and drum & bass

Rainer Trueby - vůdčí postava německého downtempového seskupení Trüby Trio, je znám také jako úspěšný producent, který pro značku Compost Records kompiloval úspěšnou kompilační řadu "Gluecklich". Ve svých sólových projektech i s Trüby Triem s lehkostí a grácií prozkoumává nové obzory NU jazzu, downtempa a chilloutu, zatímco takové světové hvězdy jako jsou Gilles Peterson, Laurent Garnier nebo Björk označují jeho vystoupení na festivalu Sonar 2003 za to nejlepší, co tato prestižní přehlídka nabídla. Hodně vnitřního klidu, nevyčerpatelná zásoba hudebních zkušeností a spousta neočekávaného – to je jenom pár charakteristik, které vystihují Truebyho nezapomenutelné dýdžejské sety.

Butti 49 (NOR) nu-jazz /electro-jazz / brazil

Kdo by čekal, že na studeném jihozápadním pobřeží Norska se bude dařit jemným a doslova prosluněným mixům jazzu, brazilských rytmů, soulových nálad a moderních tanečních beatů? A přeci! Snorre Seim a Řyvind Jakobsen ze Stavangeru dokazují pod hlavičkou Butti 49, že právě téhle hudbě je jih Norska zasvěcen. Zatímco našinci budou mít s Butti 49 čest poprvé až na Vibrations - Helsinki, Grupo Arambere, Emo, Kyoto Jazz Massive, Dusko Goykovich a další veličiny současné taneční muziky už vědí, kam si v Norsku posílat pro chytlavé a pozitivními náladami nabité remixy. Na Vibrations přijede polovina Butti 49 Snorre Seim se svými oblíbenými deskami.