Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Uživatelé letos na Štědrý den přenesli o 119 % dat více než na Štědrý den 2014

25. prosince 2015

Také letos o Vánocích vzrostlo využití datových služeb, a to především díky výraznému rozšíření LTE. Vodafone pokrýval LTE k začátku prosince 2015 již 98 % populace.

SMS provoz se letos na Štědrý den zvýšil více než v uplynulém roce, a v porovnání s loňským Štědrým dnem rostl také hlasový provoz. Nejvíce se o Štědrém dni volalo do Polska, Německa a na Slovensko. 

Detailní statistiky:

DATOVÝ PROVOZ:

Letos lidé o Štědrém dni přenesli o 119 % více dat než loni. Špička nastala okolo 21 hodiny. Značný nárůst přenosů dat koresponduje s rozšířením LTE a potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2015.

HOVORY:

Hovorů jsme spojili více než 9,7 milionu, což je o 2 % více než loni. Špička nastala mezi 10 a 11 hodinou.

SMS:

Lidé si letos o Vánocích vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali celkem 19,6 milionu SMS, což je o 6 % více než loni. Špička, co se týče SMS, nastala v 10:00. 

MMS:

Lidé si letos o Vánocích vzájemně z mobilů poslali téměř 195 900 MMS, což je o 4 % více než loni. Špička nastala mezi 14:40 a 14:50.  

DALŠÍ STATISTIKY:

 • Hovory do ciziny: nejvíce se volalo do Polska, Německa, na Slovensko, na Ukrajinu, do Vietnamu, Itálie, Rumunska, a Ruska.
 • Cizinci přihlášení o Štědrém večeru do sítě Vodafone: nejvíce u nás bylo Holanďanů, Němců, Švédů, Slováků, Britů, Rakušanů, Italů, a Rusů. 

V síti Vodafonu se na Štědrý den připojilo nejvíce uživatelů z následujících zemí:

 1. Holandsko
 1. Německo
 1. Švédsko
 1. Slovensko
 1. Velká Británie
 1. Rakousko
 1. Itálie
 1. Rusko
 1. Francie
 1. Ukrajina

Nejvíce hovorů do ciziny proběhlo do následujících zemí:

 1. Polsko
 1. Německo
 1. Slovensko
 1. Ukrajina
 1. Vietnam
 1. Itálie
 1. Rumunsko
 1. Rusko
 1. Rakousko
 1. Velká Británie