Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

TIW a IPB založily společný podnik pro účast v tendru na třetí licenci GSM

12. července 1999

Telesystem International Wireless (TIW), kanadská firma poskytující mobilní telekomunikační služby po celém světě, podepsala akcionářskou smlouvu s Investiční a Poštovní bankou o založení společného podniku, který se zúčastní výběrového řízení na licenci pro třetího operátora mobilní telefonní sítě v ČR. v nově vzniklé společnosti má IPB 49% podíl a kanadský partner 51% podíl. TIW vkládá své technické, technologické a provozní zkušenosti získané v rámci svých podnikatelských aktivit na celém světě a také svůj podnikatelský styl řízení, kterým se firma vyznačuje. IPB bude hrát jako bankovní partner se znalostí domácího trhu klíčovou roli mj. při přípravě finanční a marketingové části nabídky.

Telesystem International Wireless (TIW), kanadská firma poskytující mobilní telekomunikační služby po celém světě, podepsala akcionářskou smlouvu s Investiční a Poštovní bankou o založení společného podniku, který se zúčastní výběrového řízení na licenci pro třetího operátora mobilní telefonní sítě v ČR. v nově vzniklé společnosti má IPB 49% podíl a kanadský partner 51% podíl.

TIW vkládá své technické, technologické a provozní zkušenosti získané v rámci svých podnikatelských aktivit na celém světě a také svůj podnikatelský styl řízení, kterým se firma vyznačuje. IPB bude hrát jako bankovní partner se znalostí domácího trhu klíčovou roli mj. při přípravě finanční a marketingové části nabídky. Po obdržení licence je IPB připravena aranžovat financování realizace mobilní sítě.

Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty, věří v úspěch tohoto konsorcia, stejně jako v úspěch nového operátora na českém trhu. "Konsorcium je postaveno na kombinaci silných stránek jednotlivých partnerů, tedy jejich technologických, finančních, marketingových a provozních znalostí a znalosti českého trhu. Společnost TIW je přesvědčena, že v IPB nalezla optimálního partnera ke svým znalostem a schopnostem. Připravujeme se nabídnout nejnovější technologie v kombinaci se skvělou péčí o zákazníka a to vše za dostupnou cenu."

Podle předsedy představenstva a generálního ředitele IPB Jana Klacka jsou telekomunikace jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících sektorů v zemi a významný růst výnosů v tomto průmyslu představuje pro IPB vynikající příležitost pro investice. "TIW je jedním z nejrychleji se rozvíjejících operátorů mobilních sítí v posledních letech. Zvolili jsme společnost TIW pro její podnikatelskou činnost ve východní Evropě a dalších 12 zemích a pro její schopnost poskytnout českým spotřebitelům výhody rychle se rozvíjející bezdrátové technologie, a to při stále lepší kvalitě a s nižšími náklady," řekl Jan Klacek.