Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Tarify Českého Mobilu budou patřit k nejnižším v EvropěNový operátor nabídne internetové služby školám a knihovnám

17. srpna 1999

Český Mobil se dnes zavázal podstatně snížit náklady spojené s opatřením a používáním mobilních telefonů v České republice tím, že nabídne jedny z nejnižších tarifů v rámci Evropy. Český Mobil chce vybudovat nejmodernější a nejdostupnější síť GSM svého druhu v Evropě: propojenou s internetem a multimédii, schopnou díky nejnovějším technologiím nabídnout zcela nové služby. Tyto závazky jsou součástí návrhu, které Český Mobil předložil vládě ve výběrovém řízení na licenci pro operátora mobilní sítě 1800 MHz. Český Mobil je konsorciem IPB, Telesystem International Wireless (TIW) a Priority Telecom, stoprocentní dceřinné společnosti firmy United Pan-Europe Communications (UPC). "Cílem Českého Mobilu je dát mobilní telefon do rukou každému aktivnímu obyvateli ČR," řekl Mario Bertrand, ředitel pro nové projekty TIW.

Český Mobil se dnes zavázal podstatně snížit náklady spojené s opatřením a používáním mobilních telefonů v České republice tím, že nabídne jedny z nejnižších tarifů v rámci Evropy. Český Mobil chce vybudovat nejmodernější a nejdostupnější síť GSM svého druhu v Evropě: propojenou s internetem a multimédii, schopnou díky nejnovějším technologiím nabídnout zcela nové služby. Tyto závazky jsou součástí návrhu, které Český Mobil předložil vládě ve výběrovém řízení na licenci pro operátora mobilní sítě 1800 MHz. Český Mobil je konsorciem IPB, Telesystem International Wireless (TIW) a Priority Telecom, stoprocentní dceřinné společnosti firmy United Pan-Europe Communications (UPC).

"Cílem Českého Mobilu je dát mobilní telefon do rukou každému aktivnímu obyvateli ČR," řekl Mario Bertrand, ředitel pro nové projekty TIW. "Tato naše strategie bude podpořena stejně ambiciózní distribuční strategií, opírající se o síť prodejních míst po celé zemi, což učiní mobilní komunikaci dostupnou každému nejen finančně, ale i fyzicky. Už nyní má Český Mobil přístup k více než 4000 prodejních míst v České republice," dodal Mario Bertrand. Klíčové prvky obsažené v nabídce Českého Mobilu jsou tyto:

  • Agresivní rozvoj sítě: Díky našim zkušenostem s výstavbou a provozem mobilních sítí GSM v jiných zemích máme v úmyslu po udělení licence zahájit provoz nové sítě velmi rychle.
  • Služby GSM nové generace : Přístup k internetu umožní celou škálu nových služeb včetně elektronických bankovních služeb, elektronického obchodování, přenosu dat a celé řady dalších digitálních služeb. Český Mobil přitom nebude tyto služby nabízet jako nadstandard pro vybrané skupiny zákazníků, chce je nabídnout široké veřejnosti, všem svým klientům.
  • Tarify šité na míru : Český Mobil nabídne tarify šité na míru způsobu využití mobilních telefonů a životnímu stylu jejich uživatelů. Specifické skupiny uživatelů dostanou k dispozici zlevněné tarify přizpůsobené potřebám těchto skupin. Jde například o cenově výhodné rodinné tarify, firemní tarify nebo manažerské tarify.
  • Bezplatný nadstandard : Každý zákazník bude moci využívat služeb, jako je bezplatné přesměrování hovoru, přidržení hovoru (call waiting), hlasová pošta, SMS a unikátní ovládání mobilního telefonu hlasem jeho uživatele.
  • Přátelská a dostupná péče o zákazníka : Každý zákazník Českého Mobilu kdekoliv v České republice bude moci bezplatně zavolat servisní linku, kde se mu dostane přátelské pomoci kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Nabídka Českého Mobilu obsahuje navíc výhody pro Českou republiku:
Vedle svých závazků vztahujících se k vybudování a zprovoznění sítě a nabídce služeb Český Mobil navíc přislíbil rozvíjet některé iniciativy zaměřené na zlepšení životních podmínek a podporu technologického rozvoje v České republice. Tyto investice jsou společnou aktivitou Českého Mobilu a jeho partnerů a budou učiněny v případě, že Českému Mobilu bude přidělena licence na provoz GSM sítě 1800 MHz. Jde o následující iniciativy:
  • Bezplatné internetové služby pro školy a knihovny : Český Mobil plánuje financovat veškeré náklady spojené s vybudováním technologické infrastruktury pro přístup k internetu ve více než 13 000 školách a knihovnách po celé zemi.
  • Výzkumné a vývojové centrum pro bezdrátová multimédia: Český Mobil a jeho partneři vytvoří výzkumné a vývojové centrum pro vývoj nových produktů a služeb na poli bezdrátových multimédií. Centrum, které bude zaměstnávat domácí pracovníky a výzkumníky, pomůže Českému Mobilu udržet se na špičce v oblasti vývoje bezdrátových multimédií. Výsledky této práce pak ocení sami čeští zákazníci. Čeští výzkumníci navíc dostanou příležitost vyvíjet a testovat nová řešení v oblasti komunikace. Jedním z hlavních cílů výzkumného centra bude sledovat technologický vývoj, který bude přibližovat mobilní služby GSM a Českou republiku k Univerzálním mobilním telefonním službám (Universal Mobile Telephone Service - UMTS).
  • Český Mobil bude hrát vedoucí roli v budování sítě center na českých univerzitách , které pomohou financovat výzkumné projekty v oblasti bezdrátové komunikace a podpoří nadané studenty, kteří by se této problematice chtěli věnovat.
  • Tvorba pracovních míst: Společnost National Economic Research Assosiates (NERA) ohodnotila ekonomický dopad nabídky Českého Mobilu a došla k závěru, že jeho realizací by se v České republice vytvořilo každoročně 2 750 nových přímých a nepřímých pracovních míst.
"Jsme přesvědčeni, že nabídka Českého Mobilu přinese obyvatelům ČR maximum výhod. na prvním místě snížení tarifů za mobilní komunikaci, vybudování nejmodernější a nejdostupnější sítě GSM v Evropě a v neposlední řadě i zlepšení životních podmínek a podporu rozvoje technické vyspělosti České republiky," řekl k nabídce Českého Mobilu Jan Klacek, generální ředitel a předseda představenstva IPB.

Priority Telecom je stoprocentní dceřinná firma společnosti United Pan-Europe Communications (UPC), které je předním provozovatelem kabelových sítí v České republice. UPC v současné době vlastní a provozuje Kabel Net a schválila nákup společnosti Kabel Plus (ten musí ještě schválit regulační orgány), čímž počet jejích klientů v ČR vzroste na více než 400 tisíc. Společnost, jejíž ředitelství sídlí v Amsterdamu, je dnes pokládána za nejvíce inovativní evropský subjekt na poli širokopásmové komunikace a vlastní a provozuje jednu z největších skupin širokopásmových komunikačních sítí v Evropě. UPC provozuje kabelovou televizi, pevné telefonní linky, rychlý přístup k internetu a programovací služby ve 12 zemích po celé Evropě a v Izraeli. k 30. červnu 1999 se systémy UPC rozšířily do zhruba 8,6 milionu domovů (5,6 milionu uživatelů základní kabelové sítě); navíc UPC provozuje 123 tisíc pevných domácích telefonních linek a 12,5 tisíce linek podnikatelských. Přes 50 tisíc klientů - jak soukromníků, tak podnikatelských subjektů - je prostřednictvím UPC připojeno k internetu. UPC vstoupila na mezinárodní kapitálové trhy v únoru 1999 a její akcie se obchodují na amsterdamské burze ("UPC") a v NASDAQ ("UPCOY").

Hlavním akcionářem UPC je denverská firma UnitedGlobalCom Inc. ("United"), (NASDAQ:"UCOMA"). Microsoft má v UPC podíl zhruba 7,8 %.

IPB je největší privátní banka v ČR a zároveň třetí největší banka v ČR v pořadí podle objemu úvěrů i vkladů a podle výše aktiv. Její základní jmění představuje 13,4 mld. Kč. IPB má více než 2,6 mil. klientů a vede přes 3 mil. účtů.

TIW je globální společnost poskytující mobilní telekomunikační služby. TIW buduje, kupuje, vlastní a provozuje mobilní telekomunikační sítě v rozvojových i rozvinutých zemích po celém světě. TIW provozuje mobilní telefonní sítě v Rumunsku, Brazílii, Číně a Indii. TIW dále provozuje specializované mobilní sítě (Specialized Mobile Radio) ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku a poskytuje též služby typu "paging" v Mexiku a v Holandsku. TIW je vedena na montrealské a torontské burze pod označením TW a na burze cenných papírů Nasdaq pod označením TIWI.

TIW je členem soukromé kanadské skupiny Telesystem Ltd., které řídí společnosti zaměstnávající celkem 18.000 pracovníků. Vedoucí telekomunikační společností ve skupině Telesystem je společnost Teleglobe s příjmy přes 3,5 miliardy USD. Silnou pozici skupiny v bezdrátových komunikacích na mezinárodním poli zabezpečuje TIW a v Kanadě Microcell Telecommunications, operátor mobilních telefonů s třetí celostátní licencí (PCS 1900 Mhz) udělenou kanadskou vládou.