Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Plzeňský kraj potřebuje víc dárců krve

16. prosince 2010

S nedostatkem dárců některých krevních skupin se dlouhodobě potýká Plzeňský kraj. Transfuzní stanici v Plzni chybí do optimálního stavu tisícovky dárců. Obyvatelé kraje proto vítají, že se do dárcovství zapojuje stále více firem. Zaměstnanci Vodafonu se rozhodli oslavit své desáté narozeniny jinak a darovali České republice krev. Obyvatelé Plzeňského kraje mají nyní možnost se k nim přidat.

S nedostatkem dárců některých krevních skupin se dlouhodobě potýká Plzeňský kraj. Transfuzní stanici v Plzni chybí do optimálního stavu tisícovky dárců. Obyvatelé kraje proto vítají, že se do dárcovství zapojuje stále více firem. Zaměstnanci Vodafonu se rozhodli oslavit své desáté narozeniny jinak a darovali České republice krev. Obyvatelé Plzeňského kraje mají nyní možnost se k nim přidat. Informace o odběrných místech v kraji, edukativní videa a zajímavosti o dárcovství zájemci naleznou na webu www.darujem.cz, na kterém se od září zaregistrovalo téměř 6 000 dárců.

„Na Plzeňsku je specifická situace. Naše oddělení zásobuje krví plzeňskou fakultní nemocnici s jejím náročným traumatologickým, operačním, transplantačním a onkologickým programem. I přesto, že evidujeme kolem deseti tisíc pravidelných dárců, čas od času míváme nedostatek krve určitých krevních skupin a musíme žádat o pomoc jiné kraje. Do optimálního stavu v Plzni chybí až několik tisíc nových dárců. Každá z akcí, která přivede k darování krve nové dobrovolníky, je pro nás nesmírně cenná,“ vysvětluje MUDr. Růžena Herynková, primářka Transfuzní stanice v Plzni.

„Rozhodli jsme se oslavit naše desáté narozeniny jinak a darujeme České republice krev,“ říká Přemysl Filip, Senior manažer společenské zodpovědnosti Vodafone a dodává: „Na základě osobní zkušenosti mohu potvrdit, že darovat krev je snadné a pocity po darování jsou velmi příjemné.“

Vodafone podpořil dárcovství krve také mediální kampaní. Na prodejnách Vodafonu a transfuzních stanicích je lidem k dispozici ilustrované pexeso, na Facebooku si zase každý může přiřadit díky speciální aplikaci k profilové fotce svoji krevní skupinu. Na vzniku kampaně se podílela agentura Lemonade.

S dárcovskou pomocí Vodafone oslovil také své obchodní partnery a v případě, že se do projektu zapojí, mohou využít své propagace na dárcovském webu Darujem.cz.