Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAVALÍR ROZDĚLÍ ŠKOLÁM V ÚSTECKÉM KRAJI 1,142 MIL. Kč

16. října 2002

Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Ústecký kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy. ZŠ Křešice využije 700 000 Kč z nadačního programu Oskavalír na sanaci škod a nutné stavební úpravy.

  • Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Ústecký kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy.
  • ZŠ Křešice využije 700 000 Kč z nadačního programu Oskavalír na sanaci škod a nutné stavební úpravy.
  • Zvláštní škola Štětí obdrží 221 000 Kč na vybavení dílen.
  • Střední zdravotnická škola Děčín získá z programu Oskavalír 221 000 Kč na stavební práce.

 

Nadační projekt Oskavalír vznikl v září 2002 jako reakce na rozsáhlé škody způsobené povodněmi. Ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni směřuje Oskavalír svou podporu k rekonstrukci a obnově základních a středních škol v postižených regionech.

"Do projektu Oskavalír se v době uzávěrky sešlo celkem 24 žádostí o finanční pomoc z celé České republiky, z toho 4 z Ústeckého kraje. Tříčlenná výběrová komise při výběru kladla důraz jednak na potřebnost finančních prostředků při nápravě povodňových škod, dále na možnosti získání pomoci z jiných zdrojů a předpokládaný způsob využití finanční pomoci," uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti Člověk v tísni.

Finanční pomoc ve výši 1,142 milionu Kč určená pro Ústecký kraj bude rozdělena mezi tři školy. Základní škole Křešice voda zcela zničila technické zázemí, školní kuchyň, jídelnu, šatny, tělocvičnu a jednu třídu. Finanční pomoc ve výši 700 tisíc Kč škola použije na sanaci škod a nutné stavební úpravy.

Zvláštní škole Štětí povodeň poničila dílny, družinu, cvičnou kuchyň a šatny. Škola využije prostředky ve výši 221 tisíc Kč na pořízení vybavení školní družiny a dílny.

Střední zdravotnické škole v Děčíně voda zatopila suterén až do výšky 2,40 m. Poškodila šatny žáků, klubovnu, sklad učebnic, sklad civilní obrany atd. Následkem povodní byla také poškozen hlavní vestibul školy. Škola využije z nadačního programu Oskavalír částku 221 tisíc Kč na stavební práce.

"Věříme, že finanční prostředky z programu Oskavalír pomohou školám rychle řešit akutní problémy, které jim povodně napáchaly," řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka.

Nadační program Oskavalír věnuje na opravu a rekonstrukci základních a středních škol v postižených regionech celkem 4,570 milionu korun.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V závěru června 2002 si Oskara za svého mobilního operátora zvolilo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).