Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAVALÍR ROZDĚLÍ ŠKOLÁM V PRAZE 1,142 MIL. Kč

17. října 2002

Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Prahu bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi dvě školy. Vyšší odborná škola ekonomická a Obchodní akademie obdrží 600 000 Kč na stavební práce.

  • Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Prahu bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi dvě školy.
  • Vyšší odborná škola ekonomická a Obchodní akademie obdrží 600 000 Kč na stavební práce.
  • Základní škola Zenklova využije z programu Oskavalír 542 000 Kč na sanaci škod.

Nadační projekt Oskavalír vznikl v srpnu 2002 jako reakce na rozsáhlé škody způsobené povodněmi. Ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni směřuje Oskavalír svou podporu k rekonstrukci a obnově základních a středních škol v postižených regionech.

„Do projektu Oskavalír se v době uzávěrky sešlo celkem 24 žádostí o finanční pomoc z celé České republiky, z toho 7 z Prahy. Tříčlenná výběrová komise při výběru kladla důraz jednak na potřebnost finančních prostředků při nápravě povodňových škod, dále na možnosti získání pomoci z jiných zdrojů a předpokládaný způsob využití finanční pomoci,“ uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti Člověk v tísni.

Finanční pomoc ve výši 1,142 milionu Kč určená pro Prahu bude rozdělena mezi dvě školy. Vyšší odborné škole ekonomické a obchodní akademii živel úplně zničil pět učeben, 2 tělocvičny, internetový klub a školní hřiště. Částku ve výši 600 tisíc Kč škola využije na opravu školního hřiště a nutné stavební práce.

Základní škole Zenklova povodeň kompletně poničila suterénní část budovy, tělocvičnu, sklad učebnic, archiv, dílny, školní hřiště, jídelnu, dílny atd. Škola využije prostředky ve výši 542 tisíc Kč na opravu školního hřiště a sanaci škod.

„Věříme, že finanční prostředky z programu Oskavalír pomohou školám rychle řešit akutní problémy, které jim povodně napáchaly,“ řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka.

Nadační program Oskavalír věnuje na opravu a rekonstrukci základních a středních škol v postižených regionech celkem 4,570 milionu korun.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V závěru června 2002 si Oskara za svého mobilního operátora zvolilo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).