Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Oskarův WAP

09. října 2000

Pondělí, 9.října 2000 Ještěže už je zase pondělí. Ráno, když jsem se dnes probudil, musel jsem se na sebe zlobit. Chystám se dnes na výlet a včera jsem se zapomněl mrknout na večerní počasí. No ještěže mám ten Oskarův WAP, a tak jsem si hned zjistil, jak dnes bude.


Pondělí, 9.října 2000

Ještěže už je zase pondělí. Ráno, když jsem se dnes probudil, musel jsem se na sebe zlobit. Chystám se dnes na výlet a včera jsem se zapomněl mrknout na večerní počasí. No ještěže mám ten Oskarův WAP, a tak jsem si hned zjistil, jak dnes bude. Pěkně. A zítra? Taky hezky. Fajn, tak to už se teď nemusím koukat ani na předpověď na Internetu.
Když už jsem byl na tom WAPu, tak jsem se hned podíval, kdy mi jede vlak do Brna. Jedu čekat novou kamarádku Karlu. Je z Kanady. Prvně jsem měl strach, že si nebudeme rozumět, ale když  jsem na tom Oskarově WAPu objevil anglický slovníček, tak jsem v klidu. Můžu si tam nechat přeložit každé slovíčko a není jich zrovna málo. Problém je v tom, že zatím ještě nevím, co budeme s Karlou dělat večer. Tak si tak wapuji a narazím na program kin. A vidíš, hned jsem si vybral. Takže večer jdeme do kina. Teda nejspíš. Možná Karla nebude chtít. Třeba se bude chtít dívat na televizi. Hned  se podívám, co tam je - kliknu zábava, teletext a jsem tam. Paráda. Program televize jako na dlani. No není to fajn?  Ten Oskarův WAP je fakt skvělý! Teď mě napadá, že bych se ještě mohl mrknout i na výsledky včerejšího basketu. Ale spíš to nechám na později.
Nejvyšší čas jít pro Karlu, ale ještě stihnu dobít Oskartu – přes WAP.  Tady je ještě Historie volání – to se hned podívám, jak dlouho jsem včera mluvil s Mirkem a Davidem a kolik to stálo.
Abych nezapomněl, kdy  ta Karla odjíždí? Vždyť je to jedno. Informace, jízdní a letové řády, letadla – mám to stále u sebe.
Hned tak brzo ji ale nepustím. Teď mě napadá, neměl bych si na WAPu ověřit, jestli jdeme k sobě. Co je vlastně za znamení...


Oskar na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex představil návštěvníkům svou novou službu – Oskarův WAP*. Oskarův WAP je uváděn na trh již po sedmi měsících od zahájení komerčního provozu Oskara v březnu 2000. Služeb Oskarova WAPu budou moci zákazníci Oskara využívat od 30. října 2000.

Oskarovy WAPové služby zahrnují mimo jiné zpravodajství a novinky z oblasti volného času, cestování, sportu či kultury, ale i další atraktivní aplikace, které jsou nastaveny tak, aby uživatelům Oskara co nejvíce zpříjemnily a usnadnily život. Oskarův WAP zároveň nabízí ojedinělou možnost plné administrace předplacených karet Oskarta, díky níž držitelé těchto karet mohou mimo jiné kontrolovat stav svého účtu, přehled volání a řadu dalších informací. S důrazem na co nejvyšší uživatelskou jednoduchost a srozumitelnost je Oskarův WAP určen pro každého.

„Budoucnost mobilních komunikací je v přenosu dat. Oskarův WAP je vstupní bránou do světa mobilních služeb příštích generací a dalším krokem v oblasti mobilních informačních služeb, od zpravodajství po zábavu. Celá platforma tvořící Oskarův WAP je připravena pro integraci s technologiemi nové generace tak, aby možnosti přenosu dat vyššími rychlostmi vytvořily prostor pro uvedení nových aplikací,“ říká tiskový mluvčí Českého Mobilu Igor Přerovský.

Oskarův WAP mohou kromě klientů Oskara využívat také zákazníci dalších dvou operátorů, jedinou podmínkou jsou aktivované datové služby.

* WAP - Wireless Applications Protocol – bezdrátový aplikační protokol


Společnost Český Mobil se v říjnu roku 1999 stala třetím mobilním operátorem v České republice na provozování sítě GSM v pásmu 900/1800 Mhz. Komerční provoz byl zahájen 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar.

Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,9 miliony zákazníků po celém světě. Ve Velké Británii společnost TIW zvítězila ve výběrovém řízení na licenci UMTS. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze Nasdaq pod znakem "TIWI". TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku, nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je navíc strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech geografických regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 začala provozovat mobilní síť GSM 900/1800 i v České republice.