Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Oskarov u Brna

09. října 2000

Nejmladší mobilní operátor Oskar se letos poprvé představuje na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex. Pro návštěvníky připravil 13 prezentací rozmístěných v rámci celé výstavní plochy. Každá z nich je pojmenována jako městská část a dohromady tvoří uvnitř veletrhu městečko – Oskarov u Brna. „Oskarov vyjadřuje náš přístup k zákazníkům: nabízet co nejlepší dostupnost služeb. Každý má možnost ověřit si, že Oskar je přímý, otevřený a že má smysl pro humor.

Nejmladší mobilní operátor Oskar se letos poprvé představuje na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex. Pro návštěvníky připravil 13 prezentací rozmístěných v rámci celé výstavní plochy. Každá z nich je pojmenována jako městská část a dohromady tvoří uvnitř veletrhu městečko – Oskarov u Brna.

„Oskarov vyjadřuje náš přístup k zákazníkům: nabízet co nejlepší dostupnost služeb. Každý má možnost ověřit si, že Oskar je přímý, otevřený a že má smysl pro humor. Proto při prohlídce Invexu narazíte třeba na Náměstí volných minut, Signální ulici nebo náměstí E. Semeska,“ říká tiskový mluvčí Českého Mobilu Igor Přerovský.

Součástí Oskarova u Brna byla speciální nabídka pro moravské návštěvníky veletrhu. Prvních 15.000 zájemců, kteří odpověděli na nabídku zveřejněnou v moravských denících, dostalo od Oskara volnou vstupenku a pozvánku do Oskarových stánků na Invexu ve dnech 11. – 13. října. Navíc je na místo odveze zdarma Oskar Bus.

Návštěvníci v Oskarově budou mít mimo jiné možnost dozvědět se, co všechno Oskar dokázal za 7 měsíců od komerčního spuštění:

1. března 2000 - Oskar zahájil komerční provoz
24. března 2000 -Oskar zprovoznil textové zprávy do sítí ostatních operátorů
18.dubna 2000 - Oskar představuje předplacenou službu - Oskartu
4. května 2000 - Oskar prodal 30.000 Oskaret
1. června 2000 - Oskar uvádí svoji inovativní aplikaci e-commerce
29.června 2000 - Oskar překročil očekávání a dosáhl 86 % pokrytí populace
20. července 2000 - Oskar představuje předplacený roaming
3. srpna 2000 - Oskar slavil svátek
9. srpna 2000 - Oskar se těší na dalšího stotisícího zákazníka
10.srpna 2000 - Oskar má zajištěno dlouhodobé financování
24. srpna 2000 - Pokrytí GSM sítě Oskar přesahuje požadavky ČTÚ
31. srpna 2000 - Oskar otevřel nové zákaznické centrum v Chrudimi
9.října 2000 - Oskarův WAP

Společnost Český Mobil se v říjnu roku 1999 stala třetím mobilním operátorem v České republice na provozování sítě GSM v pásmu 900/1800 Mhz. Komerční provoz byl zahájen 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar.

Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,9 miliony zákazníků po celém světě. Ve Velké Británii společnost TIW zvítězila ve výběrovém řízení na licenci UMTS. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze Nasdaq pod znakem "TIWI". TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku, nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je navíc strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech geografických regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 začala provozovat mobilní síť GSM 900/1800 i v České republice.