Vodafone

OSKAR ZÍSKAL TŘETÍ LICENCI NA PROVOZ UMTS V ČESKÉ REPUBLICE

23. února 2005

Oskar Mobil a.s. získal telekomunikační licenci pro zřízení a provozování třetí veřejné telekomunikační sítě ve standardu UMTS*. Licence byla udělena dnes Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). „Získání licence pro síť třetí generace pro nás představuje významný krok při plánování našeho dalšího rozvoje a růstu,“ říká Karla D.

Oskar Mobil a.s. získal telekomunikační licenci pro zřízení a provozování třetí veřejné telekomunikační sítě ve standardu UMTS*. Licence byla udělena dnes Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ).

„Získání licence pro síť třetí generace pro nás představuje významný krok při plánování našeho dalšího rozvoje a růstu,“ říká Karla D. Stephens, generální ředitelka Oskara. „UMTS nám umožní nabídnout zákazníkům novou generaci datových služeb v závislosti na tom, jak se bude trh dále vyvíjet.“

Oskar Mobil a.s. souhlasil se zaplacením částky 2 miliard korun za poskytnutí licence v souladu s návrhem vlády České republiky, splatné ve splátkách během pěti let. Licence byla udělena na 20 let provozu a její podmínkou je spuštění sítě v Praze nejpozději do 1. ledna 2008.

* Známém též pod pojmem 3G sítě.