Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR ZAHAJUJE UNIKÁTNÍ PROJEKT OskarGPRS> OVĚŘENO NA LIDECH

12. října 2001

150 příznivců nových technologií - Technoidů* - bude téměř dva měsíce experimentovat s GPRS telefony od Oskara. Technoidi si budou vyměňovat zkušenosti mezi sebou i s širokou veřejností na serveru www.gprsforum.cz. Postřehy a nápady Technoidů Oskar využije při komerčním startu svého GPRS tak, aby nová generace datových služeb byla pro uživatele skutečně praktická a snadno ovladatelná.

  • 150 příznivců nových technologií - Technoidů* - bude téměř dva měsíce experimentovat s GPRS telefony od Oskara.
  • Technoidi si budou vyměňovat zkušenosti mezi sebou i s širokou veřejností na serveru www.gprsforum.cz.
  • Postřehy a nápady Technoidů Oskar využije při komerčním startu svého GPRS tak, aby nová generace datových služeb byla pro uživatele skutečně praktická a snadno ovladatelná.

Oskar od 15. října zahajuje ojedinělý marketingový projekt OskarGPRS> Ověřeno na lidech, který svým charakterem a rozsahem nemá v českém mobilním světě obdoby. Potrvá až do počátku prosince a má za účel zapojit přední české technické mozky do navrhování GPRS služby, která zákazníkům nabídne snadno ovladatelné uživatelské prostředí i aplikace.

S GPRS od Oskara bude po dobu 7 týdnů pracovat skupina 150 Technoidů, kteří projevili zájem a úspěšně prošli náročným výběrem. K dispozici dostanou špičkové telefony Siemens S45, jež si – za předpokladu aktivní spoluúčasti – budou moci po skončení projektu ponechat. Oskar bude samozřejmě hradit i veškeré náklady, které budou s využíváním služeb GPRS spojeny.

O svých zkušenostech budou Technoidi pravidelně diskutovat na internetovém fóru, které pro ně Oskar zřídil na adrese www.gprsforum.cz a které bude nabízet svůj zajímavý obsah i veřejnosti. Na počátku i na konci testovacího období se všichni testeři sejdou na jednodenním workshopu, kde si budou vyměňovat postřehy a zkušenosti. Oskar očekává, že 150 Technoidů se stmelí v opravdovou tvůrčí komunitu, v níž se vylíhnou skvělé nápady a zlepšovací návrhy nejen pro GPRS.

„Oskar si plně uvědomuje, že dnes již nestačí provádět průzkumy trhu a ptát se zákazníků, co si přejí. Musíme jít dál a dát lidem příležitost, aby si technologii vyzkoušeli a zažili. Projekt OskarGPRS> Ověřeno na lidech je příkladem této strategie,“ uvedla Sylvie Scott, výkonná ředitelka pro marketing a prodej.

Výběru účastníků projektu věnoval Oskar mimořádnou péči. V drtivé většině jde o lidi, kteří ve svém okolí mají image technického guru a mobilní telefony jsou pro ně nezbytností i koníčkem. Někteří byli osloveni na základě toho, že v minulosti velmi aktivně přispívali do diskusí na specializovaných serverech. Jiní byli přilákáni internetovými reklamními bannery a další navnadila šeptanda, která se českou hi-tech komunitou v posledních týdnech šířila. Do konce září se přihlásilo 5653 lidí.

Během trvání projektu budou Technoidi získávat body nejen za intenzitu používání GPRS, ale také za aktivity ve prospěch veřejného webového fóra – psaní originálních esejí, odpovědi na otázky ze strany veřejnosti či třeba přidávání zajímavých odkazů a a souborů ke stažení. Vysoké bodové prémie jsou vypsány za nápady či koncepty nových aplikací, které by mohli vést k vývoji nových služeb na bázi GPRS. Technoid, který nasbírá nejvíce bodů, dostane notebook.

Na stránkách www.gprsforum.cz současně poběží i soutěž pro širokou veřejnost. Každý pracovní den během trvání projektu – celkem 35krát – zde Oskar položí nějakou technickou otázku. Ten kdo jich zodpoví nejvíce, získá od Oskara jako cenu handheld Compaq iPaq a rovněž se bude moci zúčastnit závěrečného workshopu.

Projekt OskarGPRS> Ověřeno na lidech dále rozšiřuje možnosti Výzkumného a vývojového centra, které Oskar otevřel letos v únoru ve spolupráci se společností Ericsson na půdě Českého vysokého učení v Praze. V evropském kontextu výjimečné centrum bylo vytvořeno právě s cílem přispět k rozvoji multimediálních telekomunikačních služeb a aplikací na bázi bezdrátových technologií.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce prvního pololetí 2001 Oskar získal více než 540.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Úspěšnost zvolené strategie potvrzuje i Oskarova letošní nominace na cenu pro Nejlepšího mobilního operátora World Communication Awards udělovanou v Londýně.

Český Mobil patří prostřednictvím holdingové společnosti ClearWave do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").