Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Oskar spustil program OskarLab

25. června 2003

Tři komunity špičkových GSM odborníků, které se v uplynulých třech letech vytvořily okolo Oskara – OskarZóna, Oskarena a Výzkumné a vývojové centrum – budou nyní fungovat pod jediným názvem OskarLab. Vzniká tak jedinečný program, který nemá mezi středoevropskými operátory obdoby. Výzumné a vývojové centrum (RDC, www.rdc.cz) pracuje už od února 2001 jako společný podnik Oskara, ČVUT a společnosti Ericsson.Tři komunity špičkových GSM odborníků, které se v uplynulých třech letech vytvořily okolo Oskara – OskarZóna, Oskarena a Výzkumné a vývojové centrum – budou nyní fungovat pod jediným názvem OskarLab. Vzniká tak jedinečný program, který nemá mezi středoevropskými operátory obdoby.

Výzumné a vývojové centrum (RDC, www.rdc.cz) pracuje už od února 2001 jako společný podnik Oskara, ČVUT a společnosti Ericsson. Podporuje ambiciózní studenty, kterým nabízí nejen dokonale vybavenou laboratoř a plně funkční testovací síť, ale také zkušenosti špičkových odborníků a stipendia. V současnosti v něm působí na různých projektech více než 50 studentů. V novém OskarLabu představuje RDC složku výzkumu.

OskarZóna (www.oskarzona.cz) byla spuštěna v červenci 2002 jako první partnerský program svého druhu na českém trhu. Nezávislí vývojáři mohou zúročit svůj nápad a předvést své aplikace a hry (WAP, SMS, v budoucnu i MMS) Oskarovi. Pokud je dostatečně kvalitní, Oskar službu nabídne svým zákazníkům a autorovi dá atraktivní podíl na zisku. Za necelý rok své existence projevilo o OskarZónu zájem přes 1000 vývojářů, do komerčního provozu šlo již 35 aplikací, z nichž mnohé (Sbal Moniku, SMS Trefa, SMS Mise) se staly opravdovými hity. OskarZóna tvoří v novém OskarLabu platformu pro vývojáře.

Oskarena (www.oskarena.cz) funguje od října 2001 a nabízí prostor, v němž se mohou setkávát Oskarovi zákazníci a fanoušci mobilních telefonů s Technoidy. Technoidi intenzivně používají Oskarovy služby, testují a poskytují zákazníkům bezplatné online konzultace na základě vlastních zkušeností. Na adrese www.oskarena.cz vytvořili nejbohatší databázi tipů, triků, fint a nastavení, která zákazníkům Oskara pomůže dostat z mobilu maximum. V OskarLabu plní Oskarena funkci testování.

OskarLab jako zastřešující program pro RDC, OskarZónu i Oskarenu představuje výzkum, vývoj a testování v jednom. Je to nejširší program spolupráce s odbornou veřejností, jaký kdy byl mobilním operátorem spuštěn. “Oskar nevěří v technologii pro technologii. Oskar nepřináší na trh služby jen proto, že existují, ale aktivně vytváří komunity technologických odborníků, kteří pomáhají nabízet kvalitní a smysluplné služby. A navíc máte-li problém, je zde skupina technologických nadšenců, na které se můžete obrátit pro radu,” prohlásil Igor Přerovský, ředitel reklamy, firemní komunikace a tiskový mluvčí Oskara.