Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR SPLNIL LICENČNÍ POŽADAVKY O DVA ROKY DŘÍVE

14. února 2001

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) 6.února 2001 potvrdil, že společnost Český Mobil splnila všechny licenční požadavky stanovené k 31.12.2000. Stalo se tak na základě hodnotící zprávy, která byla předložena ČTÚ dne 4.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) 6.února 2001 potvrdil, že společnost Český Mobil splnila všechny licenční požadavky stanovené k 31.12.2000. Stalo se tak na základě hodnotící zprávy, která byla předložena ČTÚ dne 4. ledna 2001. Zpráva dokládá splnění všech licenčních požadavků na pokrytí a kvalitu poskytovaných služeb. Po podrobném šetření a ověření údajů uvedených v této zprávě, ČTÚ konstatoval, že společnost Český Mobil splnila stanovené požadavky. V oblasti pokrytí signálem Český Mobil dokonce již nyní splňuje licenční požadavky stanovené původně až na konec roku 2003.
„Dosažená úroveň signálu dvojnásobně převyšuje úroveň stanovenou požadavky licence. Signál, jehož přenos zajišťuje téměř 1.800 vysílačů, dnes pokrývá více než 98 % populace a přes 99 % mezinárodních silnic třídy E. Venkovní pokrytí i pokrytí uvnitř běžných staveb je zajištěno s pravděpodobností 95%. Zákazníci mohou rovněž využít služby 75 operátorů GSM ve 39 zemích světa,“ řekl Jon Eddy, technický ředitel společnosti Český Mobil.
Výstavba mobilní sítě Oskar představovala jednu z největších zahraničních investic v České republice - 350 milionů USD. Společnost vytvořila více než 1000 stálých pracovních míst v několika regionech. Budování sítě poskytlo navíc práci pro více než tři stovky regionálních firem, které prováděly samotnou výstavbu pod vedením týmů hlavních dodavatelských společností Ericsson a Siemens. Praktické zkušenosti českých pracovníků s nejmodernějšími telekomunikačními technologiemi spolu s celosvětově ojedinělými časovými plány realizace projektu představují v mezinárodním srovnání nevyčíslitelnou hodnotu. Dokončení stavby sítě o tři roky dříve než bylo požadováno, je skutečnost, která předčila i ty nejoptimističtější odhady.
V loňském roce rovněž došlo k pokrytí většiny stanic pražského metra. Závěrečným bodem první etapy výstavby sítě Oskar se stane březnové otevření nového operačního centra v Říčanech u Prahy.
„Je to pro nás i pro naše zákazníky významný okamžik. Oskar završil úvodní období svého technického rozvoje, v němž za deset měsíců dosáhl téměř úplného pokrytí a 7% z celkového tržního podílu. Dosažení kvalitního pokrytí v tomto roce Oskarovi umožní zvyšovat počet služeb a rozvíjet jejich kvalitu. Naším cílem je, aby se Oskar stal synonymem široké nabídky dostupných služeb přinášejících výhody nejmodernějších technologií každému, od běžných uživatelů až po nejnáročnější obchodní klienty,“ uvedla Karla Stephens, vicepresidentka společnosti Český Mobil.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300.000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.
Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").
TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR. TIW je strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny a v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.