Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR OTEVŘEL NOVÝ ROZMĚR MOBILITY

05. června 2001

Oskar učinil další inovátorský krok v realizaci své strategie přímého doručování a samoobslužnosti služeb Oskar ve spolupráci s Komerční bankou připravil pilotní projekt plateb z mobilního telefonu vybaveného SIM toolkitovou aplikací Platby z mobilu umožňují provádět úhrady za zboží a služby, podobně jako platební karty Platby z mobilu jsou první službou svého druhu v České republice a jednou z prvních v Evropě. Její koncept vychází z dosud neaplikovaného rozšíření služeb mobilního telefonu o přímé finanční transakce. Platby z mobilu umožňují pohodlné a bezpečné placení a aktivaci Oskarových služeb téměř kdykoli a kdekoli pomocí mobilního telefonu a platební karty Eurocard/MasterCard, Maestro, VISA, VISA Electron nebo American Express vydané Komerční bankou. Služba, která je postavena na bázi krátkých textových zpráv SMS, a každý požadavek je tak autorizován ze strany operátora i partnerské banky, je připravena pro zákazníky paušálních tarifů i Oskaret. Svou orientací na zákazníkovo pohodlí zajištěné prostřednictvím úspory času i peněz Platby z mobilu představují nejen nejdostupnější a nejpohodlnější způsob úhrady za telekomunikační služby v síti Oskar, ale další důležitý krok k plné personalizaci Oskarových služeb.

  • Oskar učinil další inovátorský krok v realizaci své strategie přímého doručování a samoobslužnosti služeb

  • Oskar ve spolupráci s Komerční bankou připravil pilotní projekt plateb z mobilního telefonu vybaveného SIM toolkitovou aplikací

  • Platby z mobilu umožňují provádět úhrady za zboží a služby, podobně jako platební karty

Platby z mobilu jsou první službou svého druhu v České republice a jednou z prvních v Evropě. Její koncept vychází z dosud neaplikovaného rozšíření služeb mobilního telefonu o přímé finanční transakce. Platby z mobilu umožňují pohodlné a bezpečné placení a aktivaci Oskarových služeb téměř kdykoli a kdekoli pomocí mobilního telefonu a platební karty Eurocard/MasterCard, Maestro, VISA, VISA Electron nebo American Express vydané Komerční bankou. Služba, která je postavena na bázi krátkých textových zpráv SMS, a každý požadavek je tak autorizován ze strany operátora i partnerské banky, je připravena pro zákazníky paušálních tarifů i Oskaret.

Svou orientací na zákazníkovo pohodlí zajištěné prostřednictvím úspory času i peněz Platby z mobilu představují nejen nejdostupnější a nejpohodlnější způsob úhrady za telekomunikační služby v síti Oskar, ale další důležitý krok k plné personalizaci Oskarových služeb. Zákazník má možnost sám, bez prostředníků, ovládat svůj telefonní účet jen pomocí svého mobilního telefonu. Uskutečněná platba je připsána na klientův účet u Oskara během několika minut. Výsledek provedené transakce je oznámen příchozí SMS.

Pro využívání služby Platby z mobilu je nutné použít nový typ SIM karet s menu rozšířeným o uvedenou službu. Stávající zákazníci Oskara mohou požádat o výměnu své SIM karty na OskarLince *77 (při volání z mobilního telefonu) popřípadě na čísle 0800 77 00 77. Výměna SIM karty proběhne do dvou pracovních dnů a je bezplatná. Novým zákazníkům bude rozšířená SIM karta zaslána na požádání prostřednictvím OskarKontaktu 0800 777 777.

„Vážíme si inovativního a vstřícného přístupu Komerční banky. Díky společnému úsilí přinášíme na trh první službu svého druhu v České republice a pravděpodobně i v Evropě. Jsme připraveni otevřít možnosti spolupráce i pro další finanční ústavy a rozšířit tuto službu o jimi vydávané platební karty,“ řekl Mario Mele, ředitel rozvoje nových služeb společnosti Český Mobil.

Až do konce června 2001 dostanou majitelé Oskaret, kteří využijí služby Platby z mobilu, bonus 50 Kč za každé dobití.

Služba platby z mobilu umožňuje:
1. dobití Oskarty,
2. platbu faktury,
3. navýšení volací zálohy,
4. platbu předem,
5. aktivaci roamingu a volání do zahraničí složením zálohy,
6. získat informace o tarifním telefonním účtu.

Dobití Oskarty
Oskar nabízí dobíjení kreditu Oskaret přímo z mobilního telefonu bez nutnosti volání na dobíjecí linku. Hodnoty dobíjených částek ponechal Oskar ve stejné výši, včetně zachování bonusů, jako u kupónů v běžném prodeji, tj. 400 Kč, 800 Kč nebo 1500 Kč. Navíc Oskar nabízí pro zákazníky při dobíjení z mobilu extra bonus ve výši 50 Kč za každé nabití, a to až do 30. června letošního roku.

Platba faktury
Pro uživatele tarifních programů zavedl Oskar službu přímé úhrady vystavené faktury. Do mobilu stačí zadat desetimístné číslo faktury a částku.

Navýšení volací zálohy
Volací záloha je maximální korunový limit pro hlasové a SMS služby v daném fakturačním období nad rámec volných minut dle příslušného tarifu. Minimální počáteční volací záloha je 1000 Kč. Pokud zákazník potřebuje v daném fakturačním období volat více, než mu umožňují volné minuty a počáteční volací záloha, touto službou si může zálohu kdykoli navýšit.

Platba předem
Prostřednictvím této volby může zákazník uhradit budoucí výdaje za jakékoliv Oskarovy služby. Oskar poté odečítá částky za využití služeb od složené zálohy.

Aktivace roamingu a volání do zahraničí složením zálohy
Po zaplacení zálohy se automaticky aktivuje roaming a služba Volání do zahraničí. Zákazník službu může začít používat nejpozději do 1 hodiny od realizace platby.

Informace o tarifním telefonním účtu
Pomocí SIM Toolkitové aplikace získá zákazník nejen možnost provádět platební operace s Oskarovým účtem, ale i kontrolu nad provedenými operacemi. Zákazník si může ověřit následující informace: číslo, částku a datum splatnosti poslední faktury; dále částku a datum poslední úhrady.

Partnery při vývoji služby Platby z mobilu jsou společnosti Siemens s.r.o, MUZO a.s. a Schlumberger Industries s.r.o.

Podrobné informace o službě Platby z mobilu jsou přístupné i na zvláštním odkazu umístěném v sekci Produkty a služby zde.