Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR OTEVŘEL NOVÉ ZÁKAZNICKÉ CENTRUM V CHRUDIMI

31. srpna 2000

Nabízet ještě lepší služby zákazníkům umožní nově otevírané centrum mobilní sítě Oskar. Zákaznické centrum je umístěno v nově rekonstruovaných a špičkovou technologií vybavených prostorách bývalé administrativní budovy společnosti Transporta v Chrudimi. Hlavním cílem centra je umožnit rychlejší vyřizování dotazů zákazníků Oskara na čísle Oskarlinky (0800-177 100). „Otevření centra v Chrudimi je další důležitý krok při realizaci našich plánů navazovat přímou spolupráci s regiony, menšími obcemi a městy,“ uvedl Fred Hrenchuk, ředitel Oskara pro obchod, logistiku a péči o zákazníky. „Jsme potěšeni našim novým týmem zákaznického centra i tím, jak příznivě zde byl Oskar přijat.

Nabízet ještě lepší služby zákazníkům umožní nově otevírané centrum mobilní sítě Oskar. Zákaznické centrum je umístěno v nově rekonstruovaných a špičkovou technologií vybavených prostorách bývalé administrativní budovy společnosti Transporta v Chrudimi. Hlavním cílem centra je umožnit rychlejší vyřizování dotazů zákazníků Oskara na čísle Oskarlinky (0800-177 100).

„Otevření centra v Chrudimi je další důležitý krok při realizaci našich plánů navazovat přímou spolupráci s regiony, menšími obcemi a městy,“ uvedl Fred Hrenchuk, ředitel Oskara pro obchod, logistiku a péči o zákazníky. „Jsme potěšeni našim novým týmem zákaznického centra i tím, jak příznivě zde byl Oskar přijat.“

Lokalita v Chrudimi v tuto chvíli nabízí pracovní místa pro 60 operátorů a další pracovníky pro potřebné technické a administrativní zázemí. Hlavním dodavatelem výstavby centra byla společnost se sídlem v Chrudimi. Při výstavbě zákaznického centra bylo počítáno i s jeho dalším rozšiřováním v souladu s obchodními aktivitami společnosti.

Po získání licence na provozování duální sítě GSM 900/1800 MHz v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz byl zahájen 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar. K 2. srpnu 2000 bylo v síti Oskar, nabízející pokrytí přes 88 % obyvatelstva a 99 % hlavních silničních a dálničních tahů v České republice, aktivováno 100 000 uživatelů.

Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,9 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze Nasdaq pod znakem "TIWI".

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřinné společnosti Dolphin Telecom. Společnost Dolphin nabízí analogové služby SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku. Ve Velké Británii nabízí rovněž služby ESMR.

TIW je rovněž strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 začala provozovat duální síť GSM 900/1800 MHz i v České republice.