Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR NABÍZÍ ZÁKAZNÍKŮM PRVNÍCH PĚT SLUŽEB Z OSKARZÓNY

07. srpna 2002

Oskarovi zákazníci si nyní mohou přes WAP organizovat své emaily, objednat pizzu nebo třeba zahrát nové hry Autoři aplikací získají od Oskara atraktivní podíl na tržbách Od startu OskarZóny ještě neuplynul ani měsíc, ale Oskarův unikátní projekt již přináší ovoce v podobě prvních služeb. Oskarovi zákazníci mají od 1. srpna k dispozici pět služeb, jejichž autory jsou dodavatelé obsahu a talentovaní vývojáři z řad široké veřejnosti. Pětice aplikací - Organizér, WWWBrno, Služba.cz, Mojelogo a WAP Šachy - nabízí pestrou škálu služeb od osobního organizéru přes portál pro obyvatele Brněnska až po objednání pizzy či zábavné hry.

  • Oskarovi zákazníci si nyní mohou přes WAP organizovat své emaily, objednat pizzu nebo třeba zahrát nové hry
  • Autoři aplikací získají od Oskara atraktivní podíl na tržbách

Od startu OskarZóny ještě neuplynul ani měsíc, ale Oskarův unikátní projekt již přináší ovoce v podobě prvních služeb. Oskarovi zákazníci mají od 1. srpna k dispozici pět služeb, jejichž autory jsou dodavatelé obsahu a talentovaní vývojáři z řad široké veřejnosti.

Pětice aplikací - Organizér, WWWBrno, Služba.cz, Mojelogo a WAP Šachy - nabízí pestrou škálu služeb od osobního organizéru přes portál pro obyvatele Brněnska až po objednání pizzy či zábavné hry. Chcete-li se sami hned přesvědčit o jejich kvalitách, vstupte jednoduše na Oskarův WAPový portál a prozkoumejte novou sekci OskarZóna. Služby jsou dostupné úplně každému Oskarovu zákazníkovi, který má aktivovaný WAP. Tuto funkci přitom podporují všechny telefony z Oskarovy nabídky.

Všech pět služeb bylo uvedeno na trh v rámci OskarZóny, partnerského programu pro vývojáře a dodavatele obsahu, které Oskar představil počátkem července. Společnosti i jednotlivci se zajímavými nápady a programátorskými schopnostmi mohou své aplikace jednoduše předložit přímo Oskarovi. Pokud jsou dostatečně kvalitní, nabídne je Oskar více než miliónu svých zákazníků. Autoři přitom dostanou odměnu v podobě atraktivního procentuálního podílu z tržeb, které jejich služba vytvoří. Podobný systém nenabízí žádný jiný operátor v ČR ani ve střední Evropě.

Hned v prvních týdnech se na webových stránkách www.oskarzona.cz zaregistrovalo několik set (!) partnerů. „Zájem vývojářů a dodavatelů obsahu je obrovský,“ prohlásil Mario Mele, viceprezident pro plánování a rozvoj služeb. „Je to výmluvný důkaz, že to byl Oskar, kdo otevřel bránu kreativitě českých vývojářů.“

Přehled prvních WAP aplikací z OskarZóny

Organizér Komplexní WAP organizér, jenž nabízí kompletní personalizaci, e-mailovou schránku zdarma, přístup jiným emailovým účtům, kalendář a seznam oblíbených stránek a osobních kontaktů.
WWWBrno Zábavně informační portál nejen pro Brno a okolí. Přehled kulturních akcí, seznamku, inzeráty, vtipy, a řadu dalších zajímavých služeb.
Služba.cz Možnost vytvoření vlastního osobního WAPového portálu, včetně sestavení vlastních WAP stránek. Další dostupné služby zahrnují objednání pizzy, informace sázkové kanceláře Fortuna nebo prezentace úřadů státní správy.
Mojelogo Bohatá nabídka mobilní zábavy, her, soutěží i několika praktických služeb. Novinkou je zejména hra Sbal Moniku, která je vtipnou simulací navazování prvních romantických vztahů...
WAP Šachy Možnost hrát šachové partie přes WAP, a to jak v online, nebo offline režimu. Veřejnosti může dokonce sledovat průběh otevřených partíí.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do dubna 2002 si Oskara vybralo více než 1.000.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").