Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

O Vánocích a Silvestru výrazně vzrostl objem přenesených dat

02. ledna 2015

Letos o Vánocích vzrostlo využití datových služeb oproti loňsku o více než 300 %, a to především díky výraznému rozšíření Turbo Internetu, tedy rychlého mobilního internetu na 3G a LTE.

„Díky výraznému rozšíření Turbo Internetu a vánoční nabídce v podobě neomezených dat vzrostl objem přenesených dat o Silvestru v síti Vodafone oproti loňsku o 326 %. Počet uskutečněných hovorů vzrostl o 7 %. SMS provoz se stejně jako o Štědrém dnu zvýšil oproti loňsku jen nepatrně. Nejvíce se o Silvestru volalo do Polska, Německa a na Ukrajinu,“ uvedla Adéla Konopková, zástupkyně tiskové mluvčí Vodafonu. 

Detailnější statistiky: 

DATOVÝ PROVOZ:

Letos lidé o Silvestru přenesli o 326 % více dat než loni. Špička nastala mezi 14. a 15. hodinou. Značný nárůst přenosů dat koresponduje s rozšířením Turbo Internetu a potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2014. 

HOVORY:

Hovorů jsme spojili 13,8 milionů, což je o 7 % více než loni. Špička nastala mezi 00:00 a 01:00.

SMS:

Lidé si letos o Silvestru vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali více než 11,7 milionu SMS, což je nárůst o 3 % oproti loňsku. Špička nastala mezi 00:20 a 00:21. 

MMS:

Lidé si letos o Silvestru vzájemně z mobilů poslali téměř 117 000 MMS, což je o 18 % více než loni. Špička nastala mezi 00:20 a 00.30. 

Hovory do ciziny:

nejvíce se volalo do Polska, Německa a na Ukrajinu

 1. Polsko
 2. Německo
 3. Ukrajina
 4. Itálie
 5. Slovensko
 6. Rusko
 7. Španělsko
 8. Maďarsko
 9. Vietnam
 10. Rumunsko

Cizinci přihlášení o Silvestru do sítě Vodafone:

nejvíce u nás bylo Němců, Holanďanů a Italů

 1. Německo
 2. Holandsko
 3. Itálie
 4. Švédsko
 5. Slovensko
 6. Polsko
 7. Rusko
 8. Rakousko
 9. Velká Británie
 10. Francie