Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Nejvýznamnější český provozovatel kabelových sítí vstoupil do společnosti Český Mobil

17. srpna 1999

Třetím spolumajitelem společnosti Český Mobil se stává Priority Telecom, stoprocentní dcera společnosti United Pan-Europe Communications (UPC), která je jedním z vedoucích provozovatelů kabelových sítí v České republice. Dosavadní dva vlastníci Českého Mobilu, společnosti IPB a kanadská TIW, to oznámili při příležitosti odevzdání své nabídky do výběrového řízení na třetího operátora GSM v České republice. Společnost UPC v České republice v současné době vlastní operátora kabelových sítí Kabel Net a již schválila koupi další společnosti, kterou je Kabel Plus (ta podléhá ještě schválení regulačních orgánů), čímž se počet jejích zákazníků v České republice zvýší na 400 tisíc. "Priority Telecom dále rozšiřuje silné stránky dosavadního konsorcia IPB a TIW," prohlásil Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty. "UPC má v České republice silnou a stále rostoucí základnu zákazníků, svá technická zařízení má umístěna na tisících střechách a telekomunikačních stožárech po celé zemi a buduje celostátní síť optických kabelů.

Třetím spolumajitelem společnosti Český Mobil se stává Priority Telecom, stoprocentní dcera společnosti United Pan-Europe Communications (UPC), která je jedním z vedoucích provozovatelů kabelových sítí v České republice. Dosavadní dva vlastníci Českého Mobilu, společnosti IPB a kanadská TIW, to oznámili při příležitosti odevzdání své nabídky do výběrového řízení na třetího operátora GSM v České republice. Společnost UPC v České republice v současné době vlastní operátora kabelových sítí Kabel Net a již schválila koupi další společnosti, kterou je Kabel Plus (ta podléhá ještě schválení regulačních orgánů), čímž se počet jejích zákazníků v České republice zvýší na 400 tisíc.

"Priority Telecom dále rozšiřuje silné stránky dosavadního konsorcia IPB a TIW," prohlásil Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty. "UPC má v České republice silnou a stále rostoucí základnu zákazníků, svá technická zařízení má umístěna na tisících střechách a telekomunikačních stožárech po celé zemi a buduje celostátní síť optických kabelů. Díky tomu je společnost Priority Telecom schopna pomoci zajistit rychlé a efektivní zahájení provozu budoucí sítě GSM 1800," doplnil k úloze Priority Telecom Mario Bertrand.

"Myslím si, že záměr Českého Mobilu nabídnout nejmodernější služby mobilní telefonie za velmi příznivé ceny je pro Českou republiku velmi výhodný," řekl Jeff Ross, ředitel společnosti Priority Wireless Communications, které je evropskou divizí pro mobilní telekomunikační služby společnosti UPC. "Pro nás je vstup do oblasti mobilních telekomunikací přirozeným krokem v rozvoji našich plánů v České republice. pro Český Mobil jsme se rozhodli proto, že jeho nabídku v tendru na třetí licenci považujeme za technicky, technologicky a ideově za velmi moderní," dodává Jeff Ross.

"Jsme velmi potěšeni, že se k Českému Mobilu připojují další známé a silné firmy," prohlásil ke vstupu UPC do konsorcia Jan Klacek, generální ředitel a předseda představenstva IPB, a dodal, že to není ani čtrnáct dní, co byly uzavřeny smlouvy o spolupráci s PVT, vedoucí firmou v oblasti informačních technologií, a maloobchodním řetězcem Julius Meinl.

Český Mobil se zavázal podstatně snížit náklady spojené s opatřením a používáním mobilních telefonů v České republice tím, že nabídne jedny z nejnižších tarifů v rámci Evropy. Český Mobil chce vybudovat nejmodernější a nejdostupnější síť GSM svého druhu v Evropě: propojenou s internetem a multimédii, schopnou díky nejmodernějším technologiím nabídnout zcela nové služby. Český Mobil bude v průběhu prvních tří let do rozvoje nové sítě investovat minimálně 600 milionů dolarů a během prvních dvou let zaměstná více než 1000 lidí.

Solečnost UPC, jejíž ředitelství sídlí v Amsterdamu, je dnes pokládána za nejvíce inovativní evropský subjekt na poli širokopásmové komunikace a vlastní a provozuje jednu z největších skupin širokopásmových komunikačních sítí v Evropě. UPC provozuje kabelovou televizi, pevné telefonní linky, rychlý přístup k internetu a programovací služby ve 12 zemích po celé Evropě a v Izraeli. k 30. červnu 1999 se systémy UPC rozšířily do zhruba 8,6 milionu domovů (5,6 milionu uživatelů základní kabelové sítě); navíc UPC provozuje 123 tisíc pevných domácích telefonních linek a 12,5 tisíce linek podnikatelských. Přes 50 tisíc klientů - jak soukromníků, tak podnikatelských subjektů - je prostřednictvím UPC připojeno k internetu. UPC vstoupila na mezinárodní kapitálové trhy v únoru 1999 a její akcie se obchodují na amsterdamské burze ("UPC") a v NASDAQ ("UPCOY").

Hlavním akcionářem UPC je denverská firma UnitedGlobalCom Inc. ("United"), (NASDAQ:"UCOMA"). Microsoft má v UPC podíl zhruba 7,8 %.

IPB je největší privátní banka v ČR a zároveň třetí největší banka v ČR v pořadí podle objemu úvěrů i vkladů a podle výše aktiv. Její základní jmění představuje 13,4 mld. Kč. IPB má více než 2,6 mil. klientů a vede přes 3 mil. účtů.

TIW je globální společnost poskytující mobilní telekomunikační služby. TIW buduje, kupuje, vlastní a provozuje mobilní telekomunikační sítě v rozvojových i rozvinutých zemích po celém světě. TIW provozuje mobilní telefonní sítě s v Rumunsku, Brazílii, Číně a Indii. TIW dále provozuje specializované mobilní sítě (Specialized Mobile Radio) ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku a poskytuje též služby typu "paging" v Mexiku a v Holandsku. TIW je vedena na montrealské a torontské burze pod označením TW a na burze cenných papírů NASDAQ pod označením TIWI.

TIW je členem soukromé kanadské skupiny Telesystem Ltd., které řídí společnosti zaměstnávající celkem 18.000 pracovníků. Vedoucí telekomunikační společností ve skupině Telesystem je společnost Teleglobe s příjmy přes 3,5 miliardy USD. Silnou pozici skupiny v bezdrátových komunikacích na mezinárodním poli zabezpečuje TIW a v Kanadě Microcell Telecommunications, operátor mobilních telefonů s třetí celostátní licencí (PCS 1900 Mhz) udělenou kanadskou vládou.