Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Nejlepší česká mobilní síť stále posiluje

25. srpna 2016

Vodafone splnil podmínky aukce kmitočtů z listopadu 2013 a již podruhé během dvou a půl let pokryl aukcí požadované oblasti České republiky signálem LTE 4G.

LTE 4G v pásmu 800 MHz tak postupně překrylo již vybudované a funkční LTE na frekvenci 900 MHz, které svou rychlostí a kvalitou služby plně odpovídá podmínkám aukce.

„V současné době plníme povinnost pokrytí v 32 okresech typu A (s nižší hustotou populace), což je o dva více, než bylo požadováno v kritériích aukce, ale i v dalších 33 okresech typu B. Díky více než 4300 LTE vysílačů nyní pokrýváme rychlým mobilním internetem LTE 4G 98,7 % populace ČR,“ uvedl Balesh Sharma, generální ředitel společnosti Vodafone.

Vodafone začal již v roce 2013 pokrývat Českou republiku Turbo internetem, rychlým mobilním internetem na technologii 3G a LTE 900 MHz. Díky této strategii Vodafone jako první operátor na českém trhu přinesl rychlý mobilní internet také zákazníkům mimo velká města. Začátkem letošního roku probíhalo v Česku nezávislé měření kvality mobilních sítí prováděné společností P3 communications, která je uznávanou autoritou v oboru. Na základě tohoto měření společnost P3 udělila Vodafonu certifikát „nejlepší v testu“ za nejrychlejší nabízené datové přenosy a nejspolehlivější hlasové služby.

Data Českého telekomunikačního úřadu o všech pokrytých regionech jsou k dispozici na adrese lte.ctu.cz/rk.