Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Nadace Vodafone zaplatí již po třetí odborníkům rok práce v neziskové sféře

03. srpna 2010

Nadace Vodafone třetím rokem vyhlašuje grantový program propojující komerční a neziskový sektor a poprvé do něj láká i top manažery. Ruší totiž horní limit mzdy uchazečů a poprvé nabízí i krátkodobá angažmá. Rok jinak umožňuje každý rok několika odborníkům z komerční sféry strávit až rok prací pro neziskovou organizaci dle své volby. Výherci se přitom nemusí bát, že by přišli o svůj životní standard: Nadace Vodafone jim uhradí přesně tentýž plat, který měli v dosavadním zaměstnání. Uchazeči se letos mohou přihlásit s projektem na 1 až 3 nebo 12 měsíců.

Nadace Vodafone třetím rokem vyhlašuje grantový program propojující komerční a neziskový sektor a poprvé do něj láká i top manažery. Ruší totiž horní limit mzdy uchazečů a poprvé nabízí i krátkodobá angažmá. Rok jinak umožňuje každý rok několika odborníkům z komerční sféry strávit až rok prací pro neziskovou organizaci dle své volby. Výherci se přitom nemusí bát, že by přišli o svůj životní standard: Nadace Vodafone jim uhradí přesně tentýž plat, který měli v dosavadním zaměstnání. Uchazeči se letos mohou přihlásit s projektem na 1 až 3 nebo 12 měsíců. Letošní novinkou je i interaktivní webový portál, který propojí uchazeče o program s neziskovkami hledajícími odborníky.

“Třetí ročník Roku jinak se nese ve znamení tří velkých inovací: spustili jsme portál www.rokjinak.cz, který slouží jako burza práce; umožňujeme poprvé pracovat pro neziskovku i pouze na dobu jednoho až tří měsíců a v poslední řadě jsme odstranili horní limit mzdy uchazečů, každý tedy dostane vyplaceno přesně tolik, na kolik byl zvyklý ze svého úvazku v businessu“, říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

Webový portál www.rokjinak.cz: Portál propojí uchazeče o grant s potřebami českých neziskovek. Odborníci z businessu si na něm mohou založit profil, vyplnit svoji expertízu a zkušenosti. Neziskovka zase napíše, s jakými projekty by potřebovala pomoci a takto se obě strany na portálu propojí. Výměna by měla probíhat i nezávisle na grantovém programu.

Možnost zkrácených úvazků: Letos poprvé grantový program nabízí možnost strávit prací pro neziskovku pouze jeden, dva, nebo tři měsíce. Klasický dvanáctiměsíční program stále trvá, ale část svého know how mohou teď neziskovkám zprostředkovat i profesionálové, pro něž je dvanáctiměsíční úvazek nedosažitelný.

Horní limit mzdy padá: Úspěšným kandidátům letos Nadace Vodafone proplatí plnou výši mzdy, kterou měli v předchozím zaměstnání. Nadace Vodafone věří, že tímto krokem do programu naláká i vysoce postavené manažery z komerčního sektoru, aby konkrétní zkušenosti a expertízu předali českému neziskovému sektoru.

Minulými dvěma ročníky programu prošlo celkem již devět vítězů, hlásilo se do něj přes 220 odborníků. Nejvíce uchazečů pochází z komerční sféry (60 %), ale hlásí se i uchazeči ze sféry státní (17 %) a osoby samostatně výdělečně činné (13 %). Celkem desetinu ze všech loni podaných přihlášek podali novináři. V loňském SMS hlasování o vítězi veřejnost zaslala kandidátům více než 7 000 hlasů.

Program je otevřen všem uchazečům bez rozdílu pohlaví, věku či kvalifikačního profilu, s výjimkou osob, které v současné době již působí v neziskovém sektoru. Každý kandidát si může vybrat jakoukoli neziskovou organizaci, pro kterou bude pracovat.

„Rok jinak“ je českou variantou globálního programu “World of Difference” , který je vlajkovou lodí v řadě Vodafone nadací po celém světě (např. Austrálie, Nový Zéland, Holandsko či Irsko).

Více informací o programu a přihlášku naleznete na www.rokjinak.cz.

Nadace Vodafone vznikla v roce 2006 a je financována Skupinou Vodafone a společností Vodafone Czech Republic a.s. Podle výše poskytnutých příspěvků se Nadace Vodafone řadí mezi top 5 firemních nadací v ČR. Za dobu své existence rozdělila nadace přes 50 milionů Kč mezi více než 300 projektů.

Zaměřuje se zejména na:

  • rozvoj schopností, dovedností a vlastní iniciativy mladých lidí (grantové programy Vpoho a Vpohybu)
  • zapojení komunikačních technologií do pomoci znevýhodněným skupinám (grantový program Technologie)
  • rozvoj a know-how podporu neziskových organizací (program Rok jinak)