Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

NADACE VODAFONE PODPOŘILA CHARITATIVNÍ PROJEKTY PRO MLADÉ 4,5 MILIÓNY KČ

21. listopadu 2007

Třicet sedm nízkoprahových klubů z celé České republiky zvítězilo se svými projekty a získalo od Nadace Vodafone finanční podporu v souhrnné výši 4,5 milionů korun. Peníze k jednotlivým klubům míří z grantového programu Nadace Vodafone Vpoho, jehož cílem je prevence negativních jevů a rizik spojených s dospíváním mladých lidí. Nízkoprahové kluby pro mládež dospívajícím nabízejí pomocnou ruku a bezpečný prostor pro seberealizaci a aktivní trávení volného času. „Letos mimo již standardní podporu fungujícím nízkoprahovým klubům, jsme se soustředili také na podporu založení a rozjezdu nových klubů v potřebných lokalitách,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone. Největší částkou budou ze všech vítězných projektů podpořeny následující: Klub Radotín, Praha – Získá 250 tisíc korun na zlepšení kvality klubu a zvýšení kapacity návštěvníků z 60 na 100.

Třicet sedm nízkoprahových klubů z celé České republiky zvítězilo se svými projekty a získalo od Nadace Vodafone finanční podporu v souhrnné výši 4,5 milionů korun. Peníze k jednotlivým klubům míří z grantového programu Nadace Vodafone Vpoho, jehož cílem je prevence negativních jevů a rizik spojených s dospíváním mladých lidí.

Nízkoprahové kluby pro mládež dospívajícím nabízejí pomocnou ruku a bezpečný prostor pro seberealizaci a aktivní trávení volného času.

„Letos mimo již standardní podporu fungujícím nízkoprahovým klubům, jsme se soustředili také na podporu založení a rozjezdu nových klubů v potřebných lokalitách,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

Největší částkou budou ze všech vítězných projektů podpořeny následující:

Klub Radotín, Praha – Získá 250 tisíc korun na zlepšení kvality klubu a zvýšení kapacity návštěvníků z 60 na 100. Klub slouží dětem od 12 do18 let.

Nízkoprahový klub METRO, Přerov – Získá 250 tisíc korun na zřízení nového klubu v místě, kde dosud žádný není. Bude v provozu tři odpoledne v týdnu a jeho součástí budou dvě místnosti - klubovna a zkušebna.

Centrum volného času "Céčko", Prachatice – Společnost pro poskytování psychosociální pomoci občanům získá 250 tisíc korun a převezme prostory od města, které zde provozovalo něco jako družinu či alternativu domu dětí a mládeže. Organizace zde chce vybudovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve věku 6 -15 let. Předpokládá se, že bude mít 30-40 stálých klientů.

Pilíře práce s mládeží na Dobříšsku, Dobříš – Získá 250 tisíc korun na zřízení nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Dobříši. V první fázi půjde o úpravu objektu a vyškolení týmu. Předpokládá se, že zařízení bude denně navštěvovat 30-50 dětí ve věku 12-18 let.

Dalších celkem 3,5 milionů korun putuje do jiných 33 nízkoprahových klubů v České republice. Jejich přesný seznam je k dispozici na stránce www.nadacevodafone.cz.

Nadace Vodafone ČR

Nadace vznikla v roce 2005 a zaměřuje se zejména na podporu mladých lidí (grantové programy Vpoho a Vpohybu) a zapojení komunikačních technologií do pomoci potřebným (grantový program Vpohybu). Nadace je financována Vodafonem ČR a nadací Vodafone Group Foundation, která koordinuje charitativní aktivity Vodafonu globálně. Vznik lokálních nadací Vodafone a investice do charitativních projektů je závazná pro všechny pobočky Vodafonu. Vodafone Group byl vyhodnocen jako společensky nejzodpovědnější firma na světě za rok 2006 (http://www.accountabilityrating.com).

Grantový program Vpoho

Vpoho je grantový program Nadace Vodafone ČR, jehož cílem je prevence negativních jevů a rizik spojených s dospíváním mladých lidí. Program Vpoho se zaměřuje zejména na podporu nízkoprahových klubů pro mládež, které dospívajícím nabízejí pomocnou ruku a bezpečný prostor pro seberealizaci a aktivní trávení volného času. Často jsou mylně přiřazovány pouze do drogové problematiky, jejich záběr je však daleko širší - obsahují v sobě prvky sociální pomoci, prevence i volnočasových aktivit. Nízkoprahovost je stěžejním principem těchto služeb.

Kontakt:

Miroslav Čepický
Nadace Vodafone ČR
mirek@nadacevodafone.cz
775 011 288
www.nadacevodafone.cz