Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Na čtení záleží - Vodafone nabízí dětem osobního trenéra čtení

01. září 2016

Jedinečnou internetovou aplikaci Včelka, která zlepšuje úroveň čtení, mohou zákazníci Vodafonu testovat zdarma po dobu jednoho měsíce. Dárek, který s příchodem nového školního roku potěší zejména rodiče školáků, jistě rádi využijí i prarodiče, starší sourozenci nebo další příbuzní, kteří mají školáčka v rodině.

Aplikaci Včelka včetně všech výukových materiálů s více než osmdesáti interaktivními cvičeními mohou zákazníci Vodafonu vyzkoušet již od 2. září 2016. Stačí požádat na prodejním místě nebo prostřednictvím zákaznické linky o promo kód, který se při registraci zadá do aplikace Včelka na www.vcelka.cz. Každý zákazník může požádat o jedinečného trenéra čtení až pro dva čtenáře na jeden měsíc zdarma. O promo kódy mohou zákazníci žádat až do konce října 2016. 

Projekt nás nadchl už v roce 2014, kdy prošel Laboratoří Vodafone, ve které se následně zrodil i první prototyp aplikace Včelka. Letos na konferenci INSPO získala tato aplikace Cenu Rafael Nadace Vodafone za ICT inovace pro lidi se zdravotním znevýhodněním,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone a dodává: „Začátek školního roku je ideální příležitostí nabídnout tuto skvělou učební pomůcku zákazníkům i zaměstnancům Vodafonu a jejich dětem.“

Včelka pomáhá se čtením díky systematickému rozvoji čtecích dovedností a funguje jako tzv. individuální trenér čtení. Je prospěšná hlavně dětem, studentům, dospívajícím a dospělým, kteří mají problémy se čtením spojené nejčastěji s dyslexií. V určité životní etapě má se čtením výrazné obtíže až čtvrtina populace. Aplikace Včelka nabízí vstupní diagnostiku, která odhalí nedostatky a navrhne soubor cvičení pro konkrétního čtenáře. Během užívání rozpozná, která cvičení čtenář zvládá a která nikoliv, a přizpůsobuje je jeho aktuálním dovednostem. Obsahuje přes osmdesát zábavných interaktivních cvičení, která pokrývají oblast techniky čtení, fonologie, psaní i čtenářské gramotnosti.

K dnešnímu dni používá aplikaci Včelka šest tisíc čtenářů. S aplikací pracuje také 30 pedagogicko-psychologických poraden a ve více než 50 školách je využívána pro výuku čtení i gramatiky a individuální nápravy čtení nejen pro dyslektiky. Uplatnění nachází i u cizinců, kteří se učí novou abecedu a češtinu jako cizí jazyk. Včelka je také zdarma dostupná pro všechna dětská oddělení knihoven v ČR.

Včelku ve spolupráci s předními odborníky vyvinul společensky prospěšný podnik Levebee s.r.o. Testování aplikace probíhalo od jara 2015, plná verze byla spuštěna v září 2015. Aplikace je dostupná na www.vcelka.cz. Od 1. července letošního roku je Včelka dostupná také na tabletech vybavených operačním systémem Android, verze pro operační systém iOS bude spuštěna v říjnu 2016.