Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

JUBILEJNÍ ZÁKAZNÍK ZÍSKÁ VOLÁNÍ ZA MILION

25. dubna 2002

Byl jsem v pravý čas na pravém místě – to si bude zřejmě říkat třicetiletý Mgr. Pavel Trnka, který se stal jubilejním milióntým zákazníkem sítě Oskar. Zákazník z Prahy 2 si šťastnou SIM kartu s tarifem Volám Stále aktivoval 16. dubna, den poté, co ji zakoupil v Oskarově firemním obchodě. Zákazník s číslem 1.

Byl jsem v pravý čas na pravém místě – to si bude zřejmě říkat třicetiletý Mgr. Pavel Trnka, který se stal jubilejním milióntým zákazníkem sítě Oskar. Zákazník z Prahy 2 si šťastnou SIM kartu s tarifem Volám Stále aktivoval 16. dubna, den poté, co ji zakoupil v Oskarově firemním obchodě.

Zákazník s číslem 1.000.000 získá od Oskara atraktivní výhody:

  • Volání v hodnotě 1.000.000 korun v rámci České republiky
  • Špičkový telefon podporující technologii GPRS dle výběru z Oskarovy nabídky
  • Kapesní počítač značky Compaq
  • Zlaté číslo
  • VIP servis na OskarLince
  • 5 Testkaret zdarma jako dárek pro rodinu a přátele
  • Aktivaci roamingových služeb zdarma
  • Aktivaci služby Oskamarádi zdarma

„Ráda bych při této příležitosti poděkovala všem naším zákazníkům za důvěru při volbě naší sítě a služeb.,“ uvedla Sylvie Scott, viceprezidentka pro marketing a prodej. Milióntého klienta získal Oskar za pouhé dva roky, jeden měsíc a deset dnů po zahájení komerčního provozu, což je i v evropském měřítku unikátní výkon. Oskarovi konkurenti měli po dvou letech budování své GSM sítě jen 450, respektive 300 tisíc zákazníků.

Podle studie americké společnosti DiamondCluster patří Oskar díky svému tržnímu podílu mezi evropskými třetími operátory do elitní první čtveřice. Za sebou nechává i společnosti tak zvučných jmen jako One2One (Velká Británie), E-Plus (Německo), Finnet (Finsko), Bouygues (Francie), Vodafone Hungary (Maďarsko) nebo Telia DK (Dánsko). DiamondCluster uvádí, že za Oskarovým úspěchem stojí především koncept „kvalitních služeb za dostupnější ceny“, dokonale vybudovaná značka, jednoduchá a transparentní struktura tarifů, snadno použitelné služby a mimořádně rychle vystavěná síť.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do dubna 2002 si Oskara vybralo více než 1.000.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").