Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Hrdým bePROUD zaměstnavatelem roku je opět Vodafone

18. května 2017

Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu PROUD rozdělovala včera u příležitosti mezinárodního Dne boje proti homofobii a transfobii (IDAHOT) již po šesté ocenění bePROUD za přínos pro rovnoprávnější život LGBT lidí v naší společnosti. Vodafone získal prestižní ocenění v kategorii beProud zaměstnavatel roku za svou vstřícnou a nediskriminační firemní politiku vůči LGBT komunitě.

Snažíme se, abychom svým přístupem k LGBT komunitě byli příkladem pro další firmy a státní instituce a různými směrnicemi se snažíme postavení LGBT lidí zcela narovnat a přirozeně je začlenit do firemní kultury,“ říká Veronika Ivanović, viceprezidentka lidských zdrojů Vodafone a doplňuje:
V loňském roce u nás přibyly například genderově neutrální toalety a představili jsme příručky, které LGBT lidem usnadňují fungování v pracovním prostředí během cestování do zemí, které LGBT komunitě nejsou otevřeny.“

Vodafone se stal jednou z prvních firem, která podepsala Pride Byznys Forum Memorandum 2017+ a podpořila kampaň Stejná rodina na osvojení dítěte partnerky nebo partnera ve stejnopohlavních rodinách. Zaměstnanci se také letos účastnili Prague Pride a již podruhé organizovali sbírku pro on-line poradnu sbarvouven.cz.

Během Pride týdne mají zaměstnanci zúčastnit se zajímavých workhopů s externími hosty, ať už u nás v centrále nebo prostřednictvím videokonference. Agendu LGBT v každé pobočce aktivně podporuje člen nejvyššího vedení, což je velmi pozitivně přijímáno i zaměstnanci Vodafonu. 

Cenu pro Vodafone beProud zaměstnavatel roku převzala z rukou Martiny Štěpánkové, náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR, Adriana  Dergam, ředitelka korporátní komunikace Vodafone.

PROUD předává ceny za počin uplynulého roku, který nejvíce zviditelnil LGBT témata nebo pomohl komunitě. Široká nominace na cenu probíhá on-line, aby se do ní měly možnost dostat aktivity regionální, nebo ne tolik veřejně známé, přesto dobré svou kvalitou a přínosem. Ceny se udělují ve čtyřech kategoriích: bePROUD za celoživotní přínos, bePROUD za počin roku,  bePROUD zaměstnavatel roku a bePROUD mediální cena.