Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

GPRS> VŽDY PŘIPOJEN

11. února 2002

Od 11. února Oskar nabízí technologii vysokorychlostních datových přenosů - GPRS Podpora zákazníků je dovedena na novou úroveň díky webu www.gprsforum.cz, kde 30 špičkových odborníků – Technoidů – bude připraveno pomoci novým zájemcům o GPRS Tříměsíční zvýhodněná nabídka pro všechny, kdo chtějí poznat výhody GPRS  Od 11. února mohou Oskarovi zákazníci využívat technologii vysokorychlostních datových přenosů GPRS (General Packet Radio Service), která nabízí pohodlnější a výhodnější řešení pro připojení k internetu, pro služby WAP a vzdálený přístup do firemních sítí.

  • Od 11. února Oskar nabízí technologii vysokorychlostních datových přenosů - GPRS
  • Podpora zákazníků je dovedena na novou úroveň díky webu www.gprsforum.cz, kde 30 špičkových odborníků – Technoidů – bude připraveno pomoci novým zájemcům o GPRS
  • Tříměsíční zvýhodněná nabídka pro všechny, kdo chtějí poznat výhody GPRS 

Od 11. února mohou Oskarovi zákazníci využívat technologii vysokorychlostních datových přenosů GPRS (General Packet Radio Service), která nabízí pohodlnější a výhodnější řešení pro připojení k internetu, pro služby WAP a vzdálený přístup do firemních sítí.

Na rozdíl od tradičních řešení má Oskarova služba GPRS> Vždy připojen několik zásadních předností. S GPRS je zákazník stále připojen k internetu či k WAPu, takže nemusí vytáčet přístupové číslo. Neúčtuje se čas strávený na internetu, ale jen skutečně přenesená data, což zákazníkovi umožňuje číst WAPové či webové stránky bez časového omezení. Také rychlost přenosu může být až několikanásobně vyšší než u klasických bezdrátových technologií. 

Podstatnou výhodou Oskarova GPRS> Vždy připojen je mimořádná péče věnovaná podpoře zákazníků, která nemá v podmínkách českého mobilního trhu obdoby. GPRS> Vždy připojen je vůbec první službou, kterou Oskar uvádí jako „Ověřenou na lidech”. Celkem 150 Technoidů, tj. předních technických specialistů a příznivců mobilních technologií, strávilo tři měsíce ověřováním, brainstormingem a přinášením inspirativních nápadů. To podpořilo Oskarův cíl vytvořit z GPRS> Vždy připojen co nejspolehlivější a uživatelsky nejpřívětivější službu.

Počínaje 11. únorem přechází projekt OskarGPRS> Ověřeno na lidech do nové fáze. Na internetové adrese www.gprsforum.cz bude přístupná přehledná databáze informací, zpráv, linků a tipů s tematikou GPRS. Zaregistrovaní uživatelé a Oskarovi zákazníci pak navíc budou moci přímo klást otázky 30 Technoidům, vybraným z projektu OskarGPRS> Ověřeno na lidech. Noví zájemci o GPRS tak budou moci využít přínos komunity zkušených uživatelů, kteří jim budou schopni pomoci s poznáním potenciálu GPRS či např. s nastavením telefonů, notebooků či PDA.

Navíc Oskar jako jediný operátor v ČR nabídne speciální bezplatnou linku zajišťující technickou podporu GPRS.

Pro zájemce o GPRS připravil Oskar tři tarify, z nichž každý je výhodný pro jinou skupinu uživatelů. Cenový plán Basic zaujme především ty, kdo se budou k WAPu či internetu připojovat příležitostně a nechtějí platit žádný měsíční paušál. Standard je unikátní tím, že obsahuje 1024 KB přenesených dat zdarma. A konečně cenový program Business přináší mimořádné výhody podnikové klientele.

  Basic Standard  Business*
Měsíční paušál (Kč)  200  0
Volné KB 1024  0
WAP (Kč/KB) 0,40 0,30  0,30
Internet (Kč/KB) 0,40  0,025  0,025

Ceny jsou uvedeny bez DPH
* jen pro firemní zákazníky 

Aby si GPRS mohli vyzkoušet opravdu všichni, přichází Oskar s atraktivní zaváděcí nabídkou. Zákazníci s GPRS Standard nebudou až do konce dubna 2002 platit žádný měsíční paušál (úspora 200 Kč měsíčně) a získávají tak volný megabyte dat. Navíc každý další přenesený kilobyte je bude stát pouhý jeden haléř:

  Standard
Měsíční paušál (Kč)  0
Volné KB 1024
WAP (Kč/KB) 0,01
Internet (Kč/KB) 0,01

Internet (Kč/KB) 0,01
Ceny jsou uvedeny bez DPH

Oskarův zákazník má celou řadu možností, jak si GPRS> Vždy připojen aktivovat. Může použít Hlasovou Samoobsluhu na lince *77, zavolat na *607 nebo na OskarKontakt (0800 77 77 77), aktivovat si GPRS v Internetové Samoobsluze na www.oskarmobil.cz, nebo zajít do nejbližšího Oskarova obchodu. V současnosti je služba GPRS> Vždy připojen přístupná pro majitele tarifů Volám Málo, Volám Často, Volám Stále a Dohoda s Oskarem.

Od počátku bude Oskar nabízet pět různých GPRS telefonů, které uspokojí zákazníky ve všech cenových kategoriích. K dispozici je Motorola T192 za 5.577 Kč, Siemens S45 za 12.977 Kč, Siemens ME45 za 13.977 Kč, Nokia 6310 za 15.977 a konečně Nokia 8310 za 16.977 korun.

Po získání licence na provozování mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce roku 2001 Oskar získal více než 680.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Oskarův úspěšný rozvoj byl v roce 2001 oceněn i nominací na cenu Nejlepší mobilní operátor udělovanou v rámci World Communication Awards.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").