Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Eurotel, Oskar a Paegas společně pokrývají pražské metro

02. července 2001

Eurotel, Oskar a Paegas společně dokončili pokrytí pražského metra signálem GSM. Ve všech 48 doposud dobudovaných stanicích pražského metra je tak nyní možné používat mobilní telefony. Všichni čeští operátoři sítí mobilní komunikace GSM – Eurotel, Oskar a Paegas – spojili své síly při budování pokrytí v prostorách pražského metra. V první fázi pokrývání metra signálem GSM byl v roce 1999 spuštěn pilotní projekt ve stanicích I. P.

Eurotel, Oskar a Paegas společně dokončili pokrytí pražského metra signálem GSM. Ve všech 48 doposud dobudovaných stanicích pražského metra je tak nyní možné používat mobilní telefony.

Všichni čeští operátoři sítí mobilní komunikace GSM – Eurotel, Oskar a Paegas – spojili své síly při budování pokrytí v prostorách pražského metra. V první fázi pokrývání metra signálem GSM byl v roce 1999 spuštěn pilotní projekt ve stanicích I. P. Pavlova, Můstek a Muzeum. Od 19. prosince loňského roku byl signál rozšířen do prostor 32 nejfrekventovanějších stanic a dnešním dnem je možné volat ze všech 48 stanic pražského metra.

Praha patří mezi 5 světových metropolí, které mohou uživatelům mobilních telefonů nabídnout pokrytí i v prostorách podzemní dráhy. Tímto krokem operátoři GSM přináší i do těchto prostor praktickou možnost využití celého portfolia služeb mobilní komunikace.

Pokrytí pražského metra je vybudováno v pásmu GSM 900 MHz a signál tak mohou využívat i volající, kteří nevlastní duální mobilní telefon. Operátoři mobilních sítí do budoucnosti zvažují i možnou součinnost při případném rozšiřování signálu do tunelů pražského metra.

Český Mobil a.s., provozovatel sítě Oskar, zahájil komerční provoz 1. března 2000. Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

Eurotel Praha spol. s r.o. je společný podnik společností ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T (NYSE:T).

RadioMobil a.s. provozovatel sítě Paegas, patří do skupiny Deutsche Telekom, který prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil vlastní 92,136 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (7,164 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil vlastní nyní 60 , 8 % společnosti RadioMobil, jejímž druhým největším akcionářem je společnost České radiokomunikace.