Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně

Tisková zpráva

 

Chránit svůj telefon je snadné

05. srpna 2013

Zatímco firemní počítače si prožily dobu nezabezpečenosti na přelomu tisíciletí, dnes mohou být jedním z terčů virů a zlodějů dat chytré telefony a tablety. Kterýkoliv operační systém může být napaden virem z neznámé aplikace nebo obětí krádeže dat. Pokud se do telefonu nainstaluje aplikace s ukrytým virem, může například přímo okopírovat data, nebo ukrást přihlašovací údaje.

Těmto problémům lze předejít s pomocí zabezpečení mobilních telefonů a tabletů u Vodafonu. Firemní zákazníci navíc tuto službu nyní získají na jeden měsíc zdarma i v plné verzi obsahující antivirový program. Díky tomuto zabezpečení lze zablokovat ztracený mobil na dálku, nebo z něj vymazat všechna citlivá data. Zároveň funguje zabezpečení jako antivirový program, odchytí případné viry a upozorní na ně majitele telefonu. Kromě toho lze nastavit seznam povolených a zakázaných aplikací, firemní zákazníci si mohou nastavit omezení přístupu do firemní sítě, nebo k datům podléhajícím obchodnímu tajemství. Prostřednictvím zabezpečení lze také blokovat používání fotoaparátu zaměstnancům, kteří pracují například ve vývoji a mají přístup k citlivým materiálům.

Se zabezpečením od Vodafonu lze bezpečněji chránit data jak v chytrém telefonu, tak v tabletu. K dispozici je navíc jedno uživatelské rozhraní pro všechny operační systémy a není proto třeba používat řešení od jednotlivých výrobců. Mobilní zabezpečení umožňuje vzdálenou správu telefonů i tabletů odkudkoliv na světě. S jeho používáním se minimalizuje riziko, že se citlivá data, jako jsou e-maily, kontakty, fotografie, zprávy SMS nebo údaje internetového bankovnictví dostanou do rukou někomu nepovolanému. Služba se skládá z vlastní aplikace pro mobilní telefony a webových stránek. Z těch zadává uživatel příkazy k uzamčení nebo smazání telefonu. Bezpečnostní příkazy je možné zadat i formou SMS z libovolného telefonu.

Více informací na http://www.vodafone.cz/mobilnizabezpeceni a http://protect.vodafone.cz