Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Chránit svůj telefon je snadné

05. srpna 2013

Zatímco firemní počítače si prožily dobu nezabezpečenosti na přelomu tisíciletí, dnes mohou být jedním z terčů virů a zlodějů dat chytré telefony a tablety. Kterýkoliv operační systém může být napaden virem z neznámé aplikace nebo obětí krádeže dat. Pokud se do telefonu nainstaluje aplikace s ukrytým virem, může například přímo okopírovat data, nebo ukrást přihlašovací údaje.

Těmto problémům lze předejít s pomocí zabezpečení mobilních telefonů a tabletů u Vodafonu. Firemní zákazníci navíc tuto službu nyní získají na jeden měsíc zdarma i v plné verzi obsahující antivirový program. Díky tomuto zabezpečení lze zablokovat ztracený mobil na dálku, nebo z něj vymazat všechna citlivá data. Zároveň funguje zabezpečení jako antivirový program, odchytí případné viry a upozorní na ně majitele telefonu. Kromě toho lze nastavit seznam povolených a zakázaných aplikací, firemní zákazníci si mohou nastavit omezení přístupu do firemní sítě, nebo k datům podléhajícím obchodnímu tajemství. Prostřednictvím zabezpečení lze také blokovat používání fotoaparátu zaměstnancům, kteří pracují například ve vývoji a mají přístup k citlivým materiálům.

Se zabezpečením od Vodafonu lze bezpečněji chránit data jak v chytrém telefonu, tak v tabletu. K dispozici je navíc jedno uživatelské rozhraní pro všechny operační systémy a není proto třeba používat řešení od jednotlivých výrobců. Mobilní zabezpečení umožňuje vzdálenou správu telefonů i tabletů odkudkoliv na světě. S jeho používáním se minimalizuje riziko, že se citlivá data, jako jsou e-maily, kontakty, fotografie, zprávy SMS nebo údaje internetového bankovnictví dostanou do rukou někomu nepovolanému. Služba se skládá z vlastní aplikace pro mobilní telefony a webových stránek. Z těch zadává uživatel příkazy k uzamčení nebo smazání telefonu. Bezpečnostní příkazy je možné zadat i formou SMS z libovolného telefonu.

Více informací na http://www.vodafone.cz/mobilnizabezpeceni a http://protect.vodafone.cz