Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

ČESKÝ MOBIL MÁ NOVÉHO TECHNICKÉHO VICEPREZIDENTA

16. listopadu 2001

Ante Rupcic, kanadský manažer s četnými mezinárodními zkušenostmi, byl jmenován novým technickým viceprezidentem společnosti Český Mobil Dvanáctého listopadu posílil vedení společnosti Český Mobil Ante Rupcic, který nastoupil na pozici technického viceprezidenta. Jeho úkolem bude řídit rozvoj Oskarovy sítě, iniciovat zavádění služeb nové generace a vést proces získávání licence UMTS. “Jen málo světových operátorů dokázalo tak jako Oskar vybudovat síť s více než 98% pokrytím během necelého roku od zahájení komerčního provozu. Mým úkolem je navázat na tento rekordní výkon,“ říká Ante Rupcic. V souvislosti s příchodem služeb nové generace chci společně se svým týmem zajistit další rozvoj sítě v souladu s nejnovějšími technickými trendy.

Ante Rupcic, kanadský manažer s četnými mezinárodními zkušenostmi, byl jmenován novým technickým viceprezidentem společnosti Český Mobil

Dvanáctého listopadu posílil vedení společnosti Český Mobil Ante Rupcic, který nastoupil na pozici technického viceprezidenta. Jeho úkolem bude řídit rozvoj Oskarovy sítě, iniciovat zavádění služeb nové generace a vést proces získávání licence UMTS.

“Jen málo světových operátorů dokázalo tak jako Oskar vybudovat síť s více než 98% pokrytím během necelého roku od zahájení komerčního provozu. Mým úkolem je navázat na tento rekordní výkon,“ říká Ante Rupcic. V souvislosti s příchodem služeb nové generace chci společně se svým týmem zajistit další rozvoj sítě v souladu s nejnovějšími technickými trendy.”

Devětatřicetiletý Ante Rupcic patřil k členům týmu, který se v červenci 1999 ucházel o třetí českou mobilní licenci. Jako ředitel technického oddělení se podílel na výstavbě GSM sítě, která vstoupila do světových statistik tím, že již 3 měsíce po uvedení do provozu pokrývala 45% a 9 měsíců po uvedení dokonce 88 procent obyvatelstva. Později jako ředitel pro nové technologie přispěl ke komerčnímu uvedení WAPu, WAPové portálu, plateb přes mobilní telefon a řady dalších služeb.

Ještě před nástupem k Oskarovi získal Ante cenné mezinárodní zkušenosti v manažerské i technické oblasti a v oboru vývoje produktů a služeb. Jako Senior Manager pro pevné sítě pracoval na projektech společnosti TIW v Brazílii, Rumunsku a Číně. Předtím zastával manažerské pozice u společností Mobility Canada, Bell Mobility a Nortel Canada.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Třetí čtvrtletí roku 2001 Oskar završil s počtem 680 000 zákazníků, a zaujal tak přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Oskarův úpěšný rozvoj byl také oceněn letošní nominací na cenu Nejlepší mobilní operátor na World Communication Awards udělovanou v Londýně.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").