Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Český mobil a Český Telecom uzavřely propojovací dohodu

07. ledna 2000

Dnes podepsali zástupci společností Český Mobil a Český Telecom smlouvu o vzájemném propojení obou telefonních sítí. Podpis je završením usilovné práce technických a marketingových týmů obou společností. "Obě strany udělaly obrovský kus práce. Podařilo se nám doladit všechny detaily smlouvy a dovést jednání ke zdárnému konci," komentoval průběh jednání Robert Tasse, finanční ředitel Českého Mobilu. Jednání mezi oběma společnostmi začala ihned poté, co Český Mobil obdržel 8.

Dnes podepsali zástupci společností Český Mobil a Český Telecom smlouvu o vzájemném propojení obou telefonních sítí. Podpis je završením usilovné práce technických a marketingových týmů obou společností.

"Obě strany udělaly obrovský kus práce. Podařilo se nám doladit všechny detaily smlouvy a dovést jednání ke zdárnému konci," komentoval průběh jednání Robert Tasse, finanční ředitel Českého Mobilu.

Jednání mezi oběma společnostmi začala ihned poté, co Český Mobil obdržel 8. října 1999 licenci na provoz sítě GSM 1800. Již před Vánoci dohodli oba partneři technické podmínky a proběhly úspěšně technické testy, včetně zkušebních hovorů. Od té doby pokračovala jednání o komerčních podmínkách, která byla uzavřena dnešním podpisem smlouvy.

"Český Mobil pro nás bude dalším významným partnerem. Podpis propojovací dohody chápeme jako další krok v probíhajícím rozvoji konkurenčního prostředí v ČR a očekáváme od něj další zkvalitnění služeb našim zákazníkům i všem ostatním uživatelům telefonních sítí," dodal k podpisu smlouvy Petr Slováček, viceprezident pro síť Českého Telecomu.

Uzavření smlouvy umožní zákazníkům Českého Mobilu volat všechny účastníky sítě Českého Telecomu, včetně propojených vymezených místních sítí (například Dattel v Praze, Kabel Plus v Liberci apod.) a naopak. Dostupné bude také propojení do všech mezinárodních sítí, s nimiž má Český Telecom propojovací dohody. Zároveň bude prostřednictvím sítě Českého Telecomu možný tranzit do mobilních sítí Eurotelu a Radiomobilu.