Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Blesková pomoc - Nadace Vodafone zdvojnásobí DMS pomoc pro hladovějící ve východní Africe

09. srpna 2011

Ke každé dárcovské SMS, kterou zákazníci Vodafonu pošlou na pomoc lidem postiženým hladomorem v Somálsku, přidá Nadace Vodafone v rámci svého programu Blesková pomoc dalších 30 Kč. Tím se celková pomoc poslaná přes operátora zdvojnásobí. Zaměstnanci operátora k této částce navíc přispějí sumou vybranou v průběhu srpna ze zaměstnanecké sbírky. “Zdvojnásobením finanční pomoci chceme Čechy motivovat k intenzivnějšímu posílání DMS na boj s hladomorem ve východní Africe. Zasláním jedné DMS tak každý může zajistit například mouku, cukr a olej, které uživí jednu rodinu dva dny,” vyzývá k pomoci ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Ke každé dárcovské SMS, kterou zákazníci Vodafonu pošlou na pomoc lidem postiženým hladomorem v Somálsku, přidá Nadace Vodafone v rámci svého programu Blesková pomoc dalších 30 Kč. Tím se celková pomoc poslaná přes operátora zdvojnásobí. Zaměstnanci operátora k této částce navíc přispějí sumou vybranou v průběhu srpna ze zaměstnanecké sbírky.

“Zdvojnásobením finanční pomoci chceme Čechy motivovat k intenzivnějšímu posílání DMS na boj s hladomorem ve východní Africe. Zasláním jedné DMS tak každý může zajistit například mouku, cukr a olej, které uživí jednu rodinu dva dny,” vyzývá k pomoci ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Nadace Vodafone přispěje 30 korunami na DMS poslané v období od 8. srpna do 18. srpna 2011 na číslo 87777 v jednom z následujících tvarů: DMS SOSSOMALSKO (Člověka v tísni), DMS ADRA (sdružení ADRA) nebo DMS CHARITACR (Charita ČR).

Cílem programu Blesková pomoc je motivovat zákazníky Vodafone k větší solidaritě v případě závažných humanitárních katastrof, tím, že nadace každou DMS navyšuje o určitou částku. „Program pomohl výrazně navýšit počet DMS zaslaných humanitárním organizacím již při své premiéře během loňských povodních v České republice,“ uvádí Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone.

Vodafone bude své zákazníky o zdvojnásobení DMS pomoci pro hladovějící v Africe informovat prostřednictvím SMS zpráv. Zákazníka odeslání jedné DMS stojí 30 Kč (služba je bez DPH, organizace získává 27 korun). Nadace Vodafone má na tuto pomoc nyní vyčleněno půl milionu korun.

O Nadaci Vodafone

Nadace Vodafone vznikla v roce 2006 a je financována Skupinou Vodafone a společností Vodafone Czech Republic a.s. Podle výše poskytnutých příspěvků se Nadace Vodafone řadí mezi top 5 firemních nadací v ČR. Během pěti let své existence rozdělila Nadace Vodafone mezi neziskové projekty po celé ČR více než 85 milionů korun.