Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus

S námi budete doma všude v EU

Od 11. června 2017 můžete v zemích EU používat svůj tarif jako doma. Budete tak moci volat, SMSkovat a datovat bez roamingových příplatků.

Tady všude budete jako doma

Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie

Jsou to země Evropského hospodářského prostoru - takže zjednodušeně celá EU a k tomu navrch Island, Lichtenštejnsko a Norsko. U nás je označujeme jako Zónu 1.

Jak funguje používání domácího tarifu v zemích Zóny 1?

Volání a SMS

 • Hovory nově přijímáte zdarma bez ohledu na používaný tarif.
 • Neomezené volání a SMS do všech sítí využíváte v Zóně 1 stejně jako doma (ať už voláte na česká čísla nebo na čísla ze zemí, která patří do Zóny 1).
 • Volné minuty a SMS, které platí do všech sítí, budete čerpat stejně jako doma po jejich vyčerpání zaplatíte za volání a SMS stejně jako v ČR.
 • Volné minuty a SMS, které platí v rámci Vodafonu, či VPN můžete využít pouze na území ČR. V zemích Zóny 1 vám hovory a SMS budeme účtovat za cenu volání nebo SMS do ostatních národních sítí v ČR.

Připojení k internetu

 • Svůj domácí datový balíček můžete bez obav využívat doma i v zemích Zóny 1. Tam bude fungovat úplně stejně jako v ČR. 

Služba Roaming na den

 • Služba Roaming na den bude ke dni 11. 6. 2017 automaticky zrušena a nahrazena regulovaným tarifem, tak bude  možné čerpat své domácí jednotky jako doma bez roamingových příplatků.

  Alternativní roamingové balíčky

  V souvislosti s roamingovou regulací jsme nuceni k 11. 6. 2017  deaktivovat alternativní roamingové balíčky a nastavit tarif regulovaný.

  Jedná se o:

  • OneNet Data v zahraničí Zóna 1, 2.
  • OneNet Data v zahraničí Zóna 1, 2, 3.
  • OneNet Data v zahraničí Zóna Business
  • Tarif volání v roamingu.


  Výše uvedené balíčky si budete moci aktivovat i po 11. 6. 2017, nejdéle však do konce platnosti stávající smlouvy, prostřednictvím OneNet Samoobsluhy nebo u svého Specialisty osobní péče.

  Pokud chcete ponechat na svém čísle některý z těchto balíčků bez převedení na regulovaný tarif dejte nám o tom vědět. Můžete se tak vyhnout zvýšení nákladů za služby využité v roamingu.

  Pro zachování stávajícího nastavení služeb potřebujeme váš výslovný souhlas, který můžete zaslat i elektronicky. Souhlas ve znění:
  „Souhlasím se zachováním stávajícího nastavení na uvedených číslech / na číslech přiložených v příloze tohoto emailu, na kterých si nepřeji nastavit roamingový regulovaný tarif.“ společně se seznamem telefonních čísel, na kterých si přejete stávající nastavení ponechat odešlete svému Specialistovi osobní péče nebo Obchodnímu zástupci.

  Souhlas je nutné doručit nejpozději do 1. června 2017.

  Představte si, že jste v Paříži – zavoláte své sekretářce, aby vám poslala podklady na schůzku, pak kontaktujete svého britského obchodního partnera a nakonec cinknete manželce, kdy asi tak skončí s prohlídkou Louvru. Voláte evropsky, ale platíte česky.

  Zkrátka ať voláte nebo SMSkujete na jakékoli číslo v rámci Zóny 1, platit budete jako doma.

  Často kladené otázky

  Jaké jsou tedy nové podmínky/ceny volání a využívání dat v rámci zóny 1? 

  Po roamingové regulaci 11. 6. budete v rámci Vašeho tarifu posílat SMS, volat a datovat za ceny jako doma bez roamingových příplatků, tyto podmínky se vztahují na země Evropské unie + Lichtenštejnsko, Norsko, Island

  Jaké to tedy bude s voláním/SMS v zahraničí? 

  Záleží na nastavení vašeho tarifu. 

  Pokud budete v Zóně 1 a budete volat na české číslo – voláte jako doma,
  pokud budete volat na číslo ze Zóny 1 – voláte jako doma,
  pokud budete volat na číslo do jiné Zóny (než Zóny 1) – voláte dle platného ceníku, dle příslušné Zóny

  Jak se mi bude účtovat volání v rámci VPN a volných jednotek a volných jednotek pouze do Vodafonu?

  Jakékoliv jednotky do sítě Vodafone (volné, neomezené, extra jednotky, VPN), není možné v roamingu čerpat a za volání/SMS zaplatíte cenu jako za minutu volání/SMS do ostatní národní sítě v ČR.

  Volné jednotky do všech sítí můžete v roamingu čerpat – budete tedy volat/SMSkovat jako doma, po vyčerpání volných jednotek budete platit cenu stejně jako v ČR.

  Jaká bude nově cena pro Švýcarsko a Andoru, když nejsou součástí EHP? 

  Švýcarsko a Andoru jsme sice přesunuli do Zóny 2, ale našim zákazníkům ponecháváme původní ceny volání a SMS, které mají nastaveny v rámci zvýhodnění pro Zónu 1.

  Vztahuje se regulace i na volání do zahraničí?

  Této služby se regulace netýká a ceny zůstávají stejné.