Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně

Zabezpečení infrastruktury pro firmy

Centrální internet je komplexní řešení, které ochrání vaši firemní síťovou infrastrukturu.

Získat nabídku

Jak funguje Centrální internet

Centrální internet přispívá k hladkému chodu klíčových aplikací a chrání je před případnými výpadky jednotlivých částí firemní infrastruktury. Tato jedinečná koncepce řešení centrální bezpečnosti s vyhrazeným firewallem vám uspoří náklady na datovou a internetovou komunikaci.

Službu zajišťuje několik modulů s různými funkcemi. K nejvýznamnějším patří například:

  • Firewall – bezpečné oddělení vaší lokální sítě od ostatních (např. internet, jiné lokální sítě).
  • VPN koncentrátor – zabezpečený přístup do vaší lokální sítě z veřejného prostředí.
  • Mailing server – zajištění bezpečné e-mailové komunikace.
  • Spam firewall a virus firewall – ochrana před nevyžádanou poštou a e-mailovými viry.
  • Spyware firewall a content filtr – ochrana před viry šířenými přes webové stránky a filtrování stránek podle obsahu.
  • DMZ (demilitarizovaná zóna) – ochranná zóna pro případ napadení serveru, která zabrání průniku útočníka do vaší sítě.

Chcete zabezpečit firemní wifi? Zavoláme vám s nabídkou na míru

Cenu této služby vždy stanovujeme individuálně podle vašich potřeb. Nechte nám na sebe číslo a náš firemní specialista vám zavolá.

Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí

Hlavní výhody

Více informací

Objevte více o této službě - další výhody, požadavky služby, dokumenty ke stažení a mnohé další.

Další výhody Centrálního internetu

Stálý dohled nad chodem, rychlé obnovy nejdéle do 4 hodin.

Provozně výhodnější, než vlastní ochranný systém, správa přes webové rozhraní.

Snížení výdajů za údržbu, provoz, elektrickou energii, klimatizaci a podobně.

Jak Centrální internet funguje

Podnikání bez internetu je dnes už nemyslitelné. Toto propojení však vnitropodnikovým sítím není jen ku prospěchu, může je i ohrozit. Internet jsou vlastně dveře, kterými do firem vstupuje vnější svět. Včetně jedinců a jevů, které nikdo nevítá. Virů, konkurenčních slídilů, hackerů.

Proto je třeba tyto pomyslné dveře důkladně zabezpečit, aby jimi prošlo jen to, co má. Odrazit nejen případné reálné nebezpečí, ale i podezřelé soubory, maximálně dbát o prevenci. Mnohé firmy proto provozovaly a provozují ve svých centrálách firewally (ochranné „zdi”). Vlastní firemní firewally však často komplikují komunikaci, má-li podnik víc poboček na různých místech. I z mnoha dalších ohledů je proto lepší zvolit Centrální internet v datovém centru operátora, umístěném na páteřní síti. Bez problémů ochrání bezpečnost všech firemních připojení k internetu, ať jsou kdekoli na planetě.

Navíc zajistí chod internetu bez výpadků a nepřetržitý servis. Nemůže se tak stát, že by bylo kterékoli z firemních působišť bez připojení. Kromě toho je součástí služby Centrální internet průběžné inovování softwaru. Firmy nejsou zatíženy ani nákupem HW, automaticky užívají techniku provozovatele služby. Výsledkem je vyšší bezpečnost a zajištěná funkčnost při mnohem nižších nákladech, než kdyby se firma připojovala sama. Nemluvě o balíku starostí, které může s Centrálním internetem management hodit za hlavu. Hardware umožňující chod služby Centrální internet (tzv. Security box) může být umístěn buď přímo u vás, nebo ve specializovaných prostorech, které zabezpečujeme.