Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

5. února 2021

Zvýšený počet kyberútoků v roce 2020 zaznamenalo 90 % společností. Nastal čas na Cyberwall

Odhadovaná doba čtení 2 min

Rok 2020 přinesl mnoho změn a práce na dálku se z příjemného bonusu stala nutným standardem. V době, kdy se podnikatelé soustředili na adaptaci v rámci pandemických opatření, se příležitosti chopili hackeři. Ti hledali bezpečnostní skuliny nejen v práci na dálku a postavili především malé podnikatele před další výzvu. Kromě nových pracovních výzev se tak podnikatelé museli vypořádat i se zvýšeným počtem kybernetických útoků.

Podle společnosti Tanium zaznamenalo zvýšený počet kybernetických útoků na 90 % společností, a to už během prvních dvou měsíců pandemie. Pokud jste své online bezpečnosti dosud nevěnovali přílišnou pozornost, možná byste měli otočit list.

Facebook, WhatsApp nebo SMS: útok může přijít odkudkoli

Kybernetické útoky se už dávno netýkají pouze počítačů. Pravděpodobně práci občas řešíte i na telefonu, iPadu či jiných zařízeních. Ruku na srdce: věnujete všem zařízením a sítím, přes která přistupujete k firemním datům, stejnou ochranu? A jak jsou na tom soukromé sítě a zařízení vašich kolegů či zaměstnanců? Při nedostatečném zabezpečení nebo neuváženém jednání (například kliknutí na podvodný odkaz ve zprávě či e-mailu) se útočníci lehce dostanou k vašim citlivým údajům.

Pomocí phishingu se útočníci snaží získat cenné údaje, jako je například číslo bankovního účtu nebo výše zůstatku. Nejčastěji se přitom vydávají za Microsoft (podle údajů společnosti Check Point se jejich jméno využilo v 19 % zaznamenaných útoků), „oblíbená“ byla i společnost DHL. Pouze na Facebooku pak bezpečnostní experti loni zachytili 4,5 milionu phishingových pokusů. Podvodné zprávy se často objevovaly také na WhatsAppu, Amazonu, ale i Netflixu či službách od Google. Pokud takové aplikace na svých zařízeních využíváte, určitě se vyplatí nebrat riziko útoků na lehkou váhu.

Phishing ale není zdaleka jedinou hrozbou, která může ohrozit vaše firemní data, a s narůstajícím počtem útoků se zvyšuje také šance na jejich úspěšnost. Společnost Check Point uvedla, že v období od jara do podzimu 2020 české společnosti čelily v průměru 484 kyberútokům týdně na jednu organizaci, přičemž evropský průměr je za stejné období pouze 349 kyberútoků.

Tip: Zajímá vás, jak dobře chráníte jádro svého byznysu? Zjistěte, co jsou zač největší bezpečnostní hrozby a jak jim předcházet.

CyberWall k vašim datům nepustí žádného záškodníka

Pokud hledáte pojistku, která vám pomůže odhalit možná rizika, která s sebou online svět přináší, najdete ji v aplikaci CyberWall. Vodafone Business dělá vše pro to, aby se i menší firmy a drobní podnikatelé mohli plně soustředit na své podnikání s vědomím, že je o bezpečí jejich dat postaráno.

Cyberwall za vás zkontroluje bezpečnost Wi-Fi sítě, na kterou se chystáte připojit, upozorní vás na podvodné aplikace i weby a ochrání vás před vetřelci, kteří by se pokusili odcizit vaši digitální identitu. Pokud narazíte na škodlivý e-mail, SMS či se s útokem setkáte na podvodném webu či platformě, aplikace CyberWall vás na riziko upozorní. Zjistěte více o službě CyberWall a postarejte se o to, aby vaše citlivé údaje byly v bezpečí.

Buďte u toho s námi

Nabízíme Vám novinky, aktuální trendy a případové studie ze světa podnikání a moderních technologií. Nechte si zasílat jejich přehled přímo do vašeho Inboxu.
Stačí vyplnit údaje níže.

Odesíláme vaše údaje...
Děkujeme za váš zájem. Informace najdete ve své e-mailové schránce.
Litujeme, nepodařilo se odeslat vaše údaje. Zkuste to prosím později.
Co potřebuje dobrý e-shop?

V České republice je podle statistik Heureka.cz v provozu přes 46 tisíc e-shopů a trh e-commerce stále roste. V bitvě o zákazníky ale uspějí jen ty e-shopy, které jsou připravené plnit přání a potřeby svých zákazníků rychle a spolehlivě. Proto se vyplatí vsadit na kvalitního partnera, například Vodafone Business, se kterým zvládnete dostát svým cílům a potřebám vašich zákazníků. Co všechno tedy potřebujete k tomu, abyste uspěli?